Giideon

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Disambig gray.svg  See artikkel räägib Eesti Metodisti Kiriku laagrist; Piibli tegelase kohta vaata artiklit Gideon; Misjoniorganisatsiooni kohta vaata artiklit Giideon (misjoniorganisatsioon); Sihtasutuse kohta vaata artiklit EMK Kristlik Laager Gideon SA.

EMK Kristlik Laager Gideon on Aa külas Aa ranna ääres endise Aa pioneerilaagri alal tegutsev Eesti Metodisti Kiriku lastelaager.

Laagris on 15 hoonet, mis võivad mahutada kuni 400 inimest.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti Metodisti Kirik sai 1993. ja 1994. aasta suvel laagri Eesti Põlevkivilt rendile.

Eesti Põlevkivi peadirektor Väino Viilup oli nõus laagrit kirikule tasuta kasutada andma, kuid tegi ka ettepaneku laager välja osta. USA Oklahoma osariigi Tulsa metodisti kirik finantseeris seda ostu. 15. märtsil 1995 kirjutasid superintendent Olav Pärnamets ja Väino Viilup ostulepingule alla. Samal päeval määrati kirikuvalitsuse otsusega laagri direktoriks Artur Põld, kes on sellel ametikohal tänaseni. Praeguseks kuulub kirikule peale hoonete ka maa (24,75 ha).

Laagrit on toetanud ja abistanud ameeriklased. Laagri vahetused on rahvusvahelised: peale Eesti eesti ja vene laste käib laagris lapsi Lätist, Venemaalt, Soomest, Rootsist ja Saksamaalt.

On korraldatud ka misjoniüritusi.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]