George Martin

Allikas: Vikipeedia
Disambig gray.svg  See artikkel räägib inglise muusikaprodutsendist, USA ulmekirjaniku kohta vaata artikkel George R. R. Martin

Sir George Martin

Sir George Henry Martin (3. jaanuar 1926 London8. märts 2016) oli inglise muusikaprodutsent.

Kuigi George Martini diskograafia ulatub UFO-st kuni Ultravoxi, Jeff Becki ja Celine Dionini ning Peter Sellersist Earth, Wind & Fire'ini, on tema pärand lahutamatult seotud ansambliga The Beatles.

1950. aastad[muuda | muuda lähteteksti]

Kui Martin 1950. aastal muusikafirmas EMI tööle asus , pandi ta vastutama plaadimärgi Parlophone eest. Ta lihvis oma produktsioonitehnikat komöödiaplaatide peale, mida avaldasid sellised tegelased nagu Peter Ustinov ning Spike Milligan ja Peter Sellers raadiosarjast The Goon Show.

1960. aastad[muuda | muuda lähteteksti]

Olles rohkem sisse võetud biitlite karismast kui nende muusikast, sõlmis ta nendega 1962. aastal lepingu.

Ent kui Martin oma võlukunsti kasutusele võttis, hakkas grupi potentsiaal realiseeruma. Martin tootis kõik nende albumid ja ka hilisemad väljalasked nagu 2006. aastal ilmunud remikside plaat Love. See tegi temast ainuõige valiku kõigi aegade enimmüüdud singli, Elton Johni ,,Candle in the Wind" produtsendiks.

1970. aastad[muuda | muuda lähteteksti]

1972. aasta oktoobris taasühines Martin Paul McCartneyga, et toota ansambli Wings nimilugu Bondi-filmile Ela ja lase teistel surra (Live And Let Die), millest [[Guns N'Roses teeb hiljem oma versiooni.

1974. aastal 17. aprillil alustas Martin tööd ansambli America albumiga Holiday. 1976. aastal lastakse välja ansambli American Flyer debüütalbum. Martin nimetas seda suurimaks pommiks, mida ta eales teinud. Kokku juhtis ta 7 America albumi tootmist.