George B. Post

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
George B. Post
George Browne Post.jpg
Sündinud 15. detsember 1837
Surnud 28. november 1913 (vanus 75)

George Browne Post (15. detsember 1837 Manhattan New York28. november 1913 Bernardsville New Jersey) oli ameerika arhitekt, kes oli väljaõppinud uusbarokse beaux-arts'i traditsiooni viljelejaid.

Paljud tema kõige iseloomulikumad projektid oli tehtud ärihoonetele, mille uuenenud nõudmised muutsid traditsioonilisi disainilahendusi. Paljud tema valminud ehitistest on tänapäevaks lammutatud, kuna asusid New Yorgi ja teiste linnade kinnisvaraliselt pidevalt arenevates piirkondades ehk ärikeskustes ning olid moderniseerimise käigus haavatavad. Mõned tema nüüdseks kadunud hooned olid oma ajastu maamärgid.

Tema kaheksakorruseline Equitable Life Assurance Society hoone (1868–1870) oli esimene büroohoone, mis oli mõeldud liftide kasutamiseks. Tema Western Union Telegraph Building (1872–1875) Dey Streeti tänaval Lower Manhattanil oli esimene büroohoone, mis oli kümne korruse kõrgune, ja seega tulevaste kõrghoonete eelkäija. New York World Building (1889–1890) oli mõnda aega kõige kõrgem hoone New Yorgis. Samuti projekteeris ta silmapaistvaid avalikke ja poolavalikke hooneid, mille hulka kuuluvad näiteks New York Stock Exchange Building, Bronx Borough Hall ja Wisconsini osariigi kapitoolium.

Ta oli Ameerika Arhitektide Instituudi VI president aastail 189699, ja pälvis selle kuldmedali 1911. aastal.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]