New York World Building

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
New York World Building vanal postkaardil

The New York World Building (teati ka nimega Pulitzer Building) oli 20-korruseline büroopindadega varane kõrghoone New Yorgis. See asus Lower Manhattani ärikeskuse südames aadressil 53-63 Park Row, New Yorgi raekoja läheduses.

See oli tänapäevaks tegevuse lõpetanud ajalehe The New York World peakontor. Hoone lammutati linna moderniseerimise käigus 1955. aastal, et teha ruumi Brooklyn Bridge'i sillale viivatele autode jaoks mõeldud kaldteedele. 1966. aastal lammutati selle kõrval asunud teine ajalehepeakontor New York Tribune Building. Endisest Park Row' ajalehetoimetuste kvartalist on säilinud vaid New York Times Building.

Aastatel 18891890 valminud 94,18 meetri (koos antennitipuga 106,6 meetri) kõrguse ehitise projekteeris arhitekt George Browne Post uusbarokses stiilis. Valmimise järel oli see USA Illinoisi osariigi kapitooliumi järel teine kõrgeim hoone Põhja-Ameerikas ning ühtlasi oli see järgnevad 4 aastat New Yorgi kõrgeim ehitis. See oli linna esimene hoone, mis ületas kõrguselt Trinity Churchi 87 meetri kõrgust kirikutorni, mis oli linnapildis domineerival kohal.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]