Mine sisu juurde

New York World Building

Allikas: Vikipeedia
New York World Building vanal postkaardil

The New York World Building (teati ka nimega Pulitzer Building) oli 20-korruseline büroopindadega varane kõrghoone New Yorgis. See asus Lower Manhattani ärikeskuse südames aadressil 53-63 Park Row, New Yorgi raekoja läheduses.

See oli tänapäevaks tegevuse lõpetanud ajalehe The New York World peakontor. Hoone lammutati linna moderniseerimise käigus 1955. aastal, et teha ruumi Brooklyn Bridge'i sillale viivatele autode jaoks mõeldud kaldteedele. 1966. aastal lammutati selle kõrval asunud teine ajalehepeakontor New York Tribune Building. Endisest Park Row' ajalehetoimetuste kvartalist on säilinud vaid New York Times Building.

Aastail 18891890 valminud 94,18 meetri (lipuvardaga 106,6 meetrit) kõrguse ehitise projekteeris arhitekt George Browne Post uusbarokses stiilis, mida teatakse kui beaux-arts. Valmimise järel oli see Illinoisi osariigi kapitooliumi järel teine kõrgeim hoone Põhja-Ameerikas ning ühtlasi järgnevad neli aastat kõrgeim ehitis New Yorgis. Sellest sai linna esimene hoone, mis ületas kõrguselt Trinity Churchi kirikutorni (87 m), mis oli linnapildis domineerival kohal.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]