Gene Roddenberry

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Gene Roddenberry

Gene Roddenberry (kodanikunimega Eugene Wesley Roddenberry; 19. august 1921 El Paso, Texas24. oktoober 1991 Santa Monica, California) oli Ameerika Ühendriikide stsenarist, kes on eelkõige tuntud "Star Treki" maailma loojana.

Lisaks "Star Trekile" on Roddenberry loonud vähem tuntud telesarjad "Andromeda" ja "EARTH: The Final Conflikt" ning kirjutanud raamatuid.

Roddenberry kasvas üles Los Angeleses, kus tema isa töötas politseinikuna. Roddenberry õppis politseinikuks ja seejärel lenduriks. Teise maailmasõja alguses astus ta Ameerika õhujõududesse, sooritas Vaikse ookeani kohal üle 80 lahingulennu ja teenis kaks medalit: Distinguished Flying Cross ja Air Medal.

Sõja lõppedes teenis ta leiba tsiviillennukipiloodina ja kui hakkas sündima televisioon, leidis Roddenberry, et just see on koht, kus rakendada oma kirjanduslikku talenti. Hollywoodi jõudes leidis ta aga eest lapsekingades televisiooni veel väiksemate võimalustega. Ta käks tööle Los Angelese linna politseiametis ja teenis seal välja seersandipaelad. Samal ajal jätkas ta kirjutamist mitmele väljaandele ja ka kasvavale televisioonitööstusele.

"StarTreki" tähelend algas madalalt aastal 1960, kui esimene toodetud osa "TheCage" tembeldati liiga "targaks". Vaatamata sellele sai "StarTrek" energia mootoritesse ja kujunes selleks, mis ta tänapäeval on. Sarja populaarsusest annab ka tunnistust selline fakt, et NASA – USA Kosmoseuurimise Administratsioon andis ühele oma süstikutest nime "StarTreki" kõige kuulsama laeva Enterprise'i järgi.

Ta suri 24. oktoobril 1991, jättes endast maha abikaasa Majel Barret', kes mängis TOS-is medõde Chapelit ja TNG-s Lwaxanna Troid, poja Gene Roddenberry Jr., kaks täiskasvanud tütart ja kaks lapselast. Sõbrad, tuttavad, kolleegid ja fännid jäävad teda kauaks mälestama hüüdnime "The Great Bird Of Galaxy" (Galaktika Suur Lind) järgi.