Francesco Olcelli

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Francesco Olcelli Tallinnas

Francesco Olcelli (sündinud 12. veebruaril 1972 Piacenza linnas Itaalias) on Eestis tegutsev Itaalia ettevõtja.

Hariduskäik[muuda | muuda lähteteksti]

1991. aastal lõpetas Francesco Olcelli Istituto Paci, kus tema peaerialaks oli raamatupidamine ja õigus. 1995. aasta septembris lõpetas LIUC Ülikooli majanduse erialal.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Olcelli alustas oma karjääri ülikooli kõrvalt kolmeaastase praktikaga raamatupidamisettevõttes. Seejärel asus ta tööle Londonis ettevõttes IRWIN & BATES, kus töötas assistendina (detsember 1995 – august 1997).

Pärast Londonit töötas Olcelli Nevises, Kariibi mere saartel Morning Star Holding Ltd (Trident Group) raamatupidamisosakonnas.

Alates 1999. aastast töötas ta Banque Générale du Luxembourg SA-s maksunõunikuna. 2001–2002 töötas ta Šveitsis, Luganos BSI SA pangas, kus tegutses põhiliselt investeerimisportfelli haldurina.

Praegu töötab Olcelli nõustajana Tallinnas maksunõustamisteenuseid pakkuvas ettevõttes Studio Olcelli ning tegevdirektorina ettevõtlusega seotud teenuseid pakkuvas firmas Pro-Marketing & iTools OÜ.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Olcelli peab oma eeskujudeks näiteks 1993. aastal Nobeli auhinna võitnud Dr. Kary Banks Mullist[1] ja Raghuram Rajani[2]. Näiteks Rajani seisukohta majanduskriisi kohta “Kriisi maandamiseks ei saa võta üha uusi laene, eriti kui tulevikuootused ei soosi nende tasumist järgmiste põlvkondade arvelt. Lühiajalise heaolu asemel peaks silmas pidama pikemaajalist stabiilsust.” peab Olcelli ka enda motoks.

Vabal ajal tegeleb Olcelli põhiliselt spordiga, ta on väga kiindunud purjetamisse ja ujumisse. Samuti on ta tegelenud maratonijooksuga ja osalenud mitmel maratonil, sh New Yorgi maratonil.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]