Mine sisu juurde

Fjodor Voitolovski

Allikas: Vikipeedia

Fjodor Genrihhovitš Voitolovski (vene keeles Фёдор Генрихович Войтоловский; sündinud 13. aprillil 1979 Moskvas Nõukogude Liidus) on vene politoloog, Venemaa Teaduste Akadeemia liige, professor.

Ta töötab 2017. aastast Primakovi-nimelise Venemaa Teaduste Akadeemia Maailmamajanduse ja Rahvusvaheliste Suhete Instituudi direktorina. Ühtlasi on ta Venemaa Välisministeeriumi Moskva Riikliku Rahvusvaheliste Suhete Instituudi rahvusvaheliste probleemide rakendusanalüüsi kateedri professor.[1]

Tema peamised uurimisalad on globaalne juhtimine, rahvusvaheline julgeolek ja Ameerika Ühendriikide välispoliitika.[2] Tal on uurimusi ka USA julgeolekupoliitika, NATO, transatlantiliste suhete ja rahvusvaheliste suhete ideoloogia alal[1].

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Voitolovski lõpetas 2001. aastal Lomonossovi-nimelise Moskva Riikliku Ülikooli ajalooteaduskonna ning 2004. aastal Venemaa TA Maailmamajanduse ja Rahvusvaheliste Suhete Instituudi aspirantuuri.[1]

Ta sai 2004. aastal poliitikateaduste teaduste kandidaadi kraadi väitekirjaga globaalse juhtimise valdkonnast ja 2013. aastal poliitikateaduste doktori kraadi väitekirjaga "Идеология и практика атлантизма во внешней политике США".

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Tema isa Genrihh Konstantinovitš Voitolovski (1930–2011) oli geograaf.

Fjodor Voitolovski valdab võõrkeelena inglise ja hispaania keelt.[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]