Venemaa Välisministeeriumi Moskva Riiklik Rahvusvaheliste Suhete Instituut

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Venemaa Föderatsiooni Välisministeeriumi Moskva Riiklik Rahvusvaheliste Suhete Instituut
Федерации Московский государственный институт международных отношений Министерства иностранных дел Российской
MGIMO Main Panorama.jpg
Venemaa Välisministeeriumi Moskva Riiklik Rahvusvaheliste Suhete Instituut (2017)
Asutatud 1944
Rektor Anatoli Torkunov
Asukoht Moskva, Venemaa

Venemaa Välisministeeriumi Moskva Riiklik Rahvusvaheliste Suhete Instituut (lühend MGIMO; vene Московский государственный институт международных отношений МИД России, venekeelne lühend МГИМО) on rahvusvaheliste suhete ja diplomaatia õpetamisele spetsialiseerunud riiklik kõrgkool Venemaal.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

MGIMO asutamisajaks loetakse 14. oktoobrit 1944, kui Moskva Riikliku Ülikooli Rahvusvaheliste Suhete Kooli baasil moodustati iseseisev instituut. Algul õppis instituudis 200 üliõpilast ning selles olid rahvusvaheline, majandus- ja õigusteaduskond.

1946. aastal muutus instituut rahvusvaheliseks. 1954. aastal liideti instituudiga Moskva Idauuringute Instituut ning moodustati ida osakond. 1969. aastal rajati rahvusvahelise õiguse teaduskond ja rahvusvahelise ajakirjanduse teaduskond. 1991. aastal loodi rahvusvahelise ettevõtluse ja asjaajamise teaduskond.

1994. aastal sai instituut ülikoolistaatuse. 1998. aastal rajati politoloogia teaduskond. 2000. aastal moodustati eraldi rahvusvahelise energiapoliitika ja diplomaatia instituut.

MGIMO-s õpib ligikaudu 6000 üliõpilast ning selle on läbi aegade lõpetanud ligikaudu 30 000 inimest. MGIMO all tegutseb 7 teaduskonda ja 6 instituuti ning koolis on võimalik õppida 53 võõrkeelt.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]