Fiat Ducato

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Fiat Ducato
2017 Fiat Ducato 35 Multijet II 2.3.jpg
Alias Citroën Jumper
Peugeot Boxer
Ram ProMaster
Tootmine 1981 – tänapäev
Keretüüp kaubik
väikebuss
madelauto
Paigutus eesmootor-esivedu

Fiat Ducato on kerge tarbesõiduk, mis on valminud Sevel S.p.A., Fiati ja PSA koostöös ning seda toodetakse 1981. aastast. Sellest on ehitatud erinevas pikkuses ja kõrguses kaubikud, busse ja kastiga madelautosid. Fiat Ducato on esiveoline ning tegu on väga populaarse alusega, mille baasil on alates esimesest põlvkonnast kuni tänapäevani ehitatud autosuvilaid ja teisi spetsiaalseid pealisehitisi.

Esimene põlvkond (1981–1993)[muuda | muuda lähteteksti]

Esimese põlvkonna Ducatot müüdi ka Citroën C25 ja Peugeot J5 nimede all. Itaalia turul müüdi Ducatot ka Alfa Romeo AR6 ning Ühendkuningriigis Talbot Expressi nimega.

Teine põlvkond (1993–2006)[muuda | muuda lähteteksti]

Teise põlvkonna mudel oli samuti toodetud Seveli poolt. Kui Fiati mudel kandis endiselt Ducato nime, siis Peugeot kaubiku nimeks sai nüüd Boxer ning Citroën sai nimeks Jumper.

Mudeliuuenduse läbis Ducato 2002. aastal, selle käigus lisandusid külgedele kaitseplastikud ning muudeti esi- ja tagatulede disaini.

Kolmas põlvkond (2006–tänapäev)[muuda | muuda lähteteksti]

Kolmandat põlvkonda esitleti 2006. aasta septembris - esimesena Jumperit, järgmise aasta juunis Boxerit ja aasta lõpupoole ka Ducatot.

Ram ProMaster[muuda | muuda lähteteksti]

2013. aastast müüakse Ducatot Kanadas ja Ameerika Ühendriikides Ram ProMaster nime all.

2014. aasta mudeliuuendus[muuda | muuda lähteteksti]

Mudeliuuenduse käigus sai Ducato, Boxer ja Jumper uue nina ja esitulede disaini, mis on varasemast mudelist vägagi erinev.

2019. aastal teavitati, et 2020. aastal saabub müügile ka Ducato/Boxeri/Jumperi elektrimootoriga versioon.