Mine sisu juurde

Ferratum

Allikas: Vikipeedia
Ferratum Oyj
Fail:FerratumOyjLogo.png
Tüüp Aktsiaselts
Asutatud 2005
Asutajad Jorma Jokela
Peakorter Helsingi, Soome
Tooted rahandus
Käive 154,1 mln eurot (2016)
Tegevuskasum 45,5 mln eurot (2016)
Töötajaid 692 (2016)
Tütarettevõtted Ferratum Finland Oy
Koduleht www.ferratumgroup.com
ferratum.ee

Ferratum on Soome päritolu rahvusvaheline mobiilsete finantsteenuste grupp, mis koosneb emaettevõttest Ferratum Oyj koos tütarettevõtetega. Ferratum asutati mais 2005 peakorteriga Helsingis, hiljem on see laienenud Euroopasse, Põhja-Ameerikasse, Lõuna-Ameerikasse ning Aasia ja Vaikse ookeani piirkonda.[1]

Ferratum on spetsialiseerunud automatiseeritud pangaoperatsioonidele. Firmas on kasutusel automatiseeritud süsteemid kliendituvastuseks, laenuvõime hindamiseks jpm.[2]

Ajalugu ja asutaja

[muuda | muuda lähteteksti]

Ferratum sündis 2005. aastal Grupi asutaja ja tegevjuhi Jorma Jokela eestvedamisel. Jorma Jokela on õppinud Kuopio majanduskolledžis ja Helsingi ärikolledžis raamatupidamist. Kõigepealt lõi ta Helsingis firma Jokela Capital Oy, kus oli tegevjuhiks aastatel 1998–2000. 2004. aastal müüs ta oma firma Jokela Capital. 2005. aastal asutas Jorma Jokela Ferratumi ning on olnud algusest peale selle tegevjuht.[3][4][5]

Ferratum tegutseb Euroopas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas ning APAC-regioonis. Euroopa Liidu panganduslitsents võimaldab firmal osutada teenuseid kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides.

Ferratum noteeriti Frankfurdi börsi põhinimekirjas 6. veebruaril 2015. Ferratum oli esimene FinTechi börsiettevõte. Teadaandes pakkus Ferratum oma aktsiaid rahvusvahelistele institutsionaalsetele investoritele. Aktsiad müüdi hinnaga 17 eurot ja ettevõtte väärtuseks hinnati 370 miljonit eurot. Ettevõtte tulevase majanduskasvu finantseerimiseks koguti ühtekokku 48 miljonit eurot.[6] Noteerimise järel oli Jorma Jokela endiselt ettevõtte suurim investor.

Ferratumi mobiilne pank (Ferratum Mobile Bank) käivitati 2016. aastal Saksamaal, Rootsis ja Norras.[7] Ferratumi sõnul loodi mobiilse panga käivitamisega ülemaailmne kliente, huvirühmi ja teenuseosutajaid ühendav platvorm. Mobiilse pangarakenduse avatud arhitektuur võimaldab kateiste ettevõtete loodud moodulite vaevata integreerimist. Seeläbi saavad nad ligipääsu Ferratumi ulatuslikule ja järjest kasvavale rahvusvahelisele kliendibaasile ning väärtuslikule kliendiinfole.

Pangal ei ole harukontoreid. Konto avamisel tuvastatakse klient isikut tõendava dokumendi ja näotuvastuse abil. Mobiilne pank kasutab käitumisandmete analüüsi, et genereerida reaalajas pakutavaid suunatud soovitusi kliendikogemuse parandamiseks, aga ka ajal jooksul teenuste lisamiseks vastavalt klientide eelistustele.

  1. "Interview Ferratum". investresearch.net (saksa). 26.10.2015.
  2. Editorial, Reuters. "${Instrument_CompanyName} ${Instrument_Ric} People | Reuters.com". Reuters.
  3. "Ferratum Oyj : Group - Annual Report 2016". 4-Traders.
  4. "Euro area statistics". www.euro-area-statistics.org (inglise).
  5. "Bank nonperforming loans to total gross loans (%) | Data". data.worldbank.org (Ameerika inglise).
  6. "Arvopaperi". www.arvopaperi.fi (inglise).
  7. "QA Financial | Ferratum Case Study on Mobile Banking". QA Financial. 26.09.2016. Originaali arhiivikoopia seisuga 28. juuli 2017. Vaadatud 19. juuli 2017.