Erinevus lehekülje "Aino Siebert" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
Märgis: Lähteteksti muudatus (2017)
P
Lõpetanud [[Eesti NSV]]s tehnikumi asjaajamise erialal, lahkus ta [[1971]]. aastal [[Soome]], kus elas ja töötas järgmised 12 aastat. [[1984]]. aastal asus ta elama ja töötama Saksamaale.
 
Ajakirjanikuna alustas tegevust [[1990. aastad|1990. aastatel]], avaldades esialgu artikleid väliseesti ajalehtedes [[Eesti Elu]], [[Eesti Päevaleht (Rootsi)|Eesti Päevaleht]] ja [[Vaba Eesti Sõna]]. Hiljem hakkas avaldama oma kirjutisi ka Eesti väljaannetes, tehes peamiselt koostööd [[Delfi (portaal)|Delfi]], [[Eesti Päevaleht|Eesti Päevalehe]], [[Postimees|Postimehe]], [[Pärnu Postimees|Pärnu Postimehe]] ja [[Sakala (ajaleht)|Sakalaga]]. Aino Siebert kirjutab paljudest teemadest: [[multikulturalism|multikulturalismist]], [[seksuaalvähemus|seksuaalvähemustest]], rahvuslastest ja rahvusriiklusestrahvuslusest, kultuurist, turismist, ja spordist. Suur osa tema artiklitest käsitleb elu Saksamaal. Lisaks on Aino Siebert kirjutanud ka lihtsalt arvustusi ja viinud läbi intervjuusid tuntud ühiskonnategelastega. Suur osa tema artiklitest käsitleb elu Saksamaal. Tuntust on saanudkogunud ka tema pressifotod, mida Siebert on esitlenud näitustel Eestiski.
 
[[2010]]. aastast kuni 31. juulini 2013 töötas Aino Siebert Leedus väljaantava saksakeelse ajalehe [[Baltische Rundschau]] toimetuses, alates 2011 juhtis ta väljaande Saksamaa toimetust. Alates 1. augustist 2013 kirjastab ja juhib Aino Siebert saksakeelset veebiväljaannet Das Baltikum-Blatt www.baltikum-blatt.eu. Ta on [[Saksa-Eesti Foorum]]i üks asutajaliikmeid ja alates 2004 selle esimees. Siebert on European Press Federationi liige. Keeleoskus: eesti, soome, saksa, vene ja inglise.
 
== Isiklikku ==
Aino Siebert on abielus inseneri ja füüsiku Werner Siebertiga, kes pärast pensionile jäämist on tegutsenud pressifotograafi ja Baltische Rundschau Saksamaa toimetuse tehnilise juhatajana ning on koos abikaasa Aino Siebertigaabikaasaga alates 1. augustist 2013 Das Baltikum-Blatti väljaandja ja toimetaja. Tuntud fotograaf on samuti üks nende poeg – [[Jan Erik Siebert]]. Aino ja Werner Siebert elavad [[Karlsruhe]] lähistel [[Eggenstein-Leopoldshafen]]i väikelinnas.
 
== Välislingid ==

Navigeerimismenüü