Erinevus lehekülje "Diplom" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 44 baiti ,  7 kuu eest
P
resümee puudub
P
 
'''Diplom''' ([[prantsuse keel]]es ''diplôme'' < [[kreeka keel|kreekakeelsest]] sõnast δίπλωµα ''diplōma'', 'pooleks murtud leht', 'dokument') on [[kõrgkool]]i või tehnikumi lõpetamist, [[teaduskraad|teadusliku kraadi]] andmist vms ehk [[kvalifikatsioon]]i omandamist tõendav [[dokument]]. Diplomi juurde kuulub enamasti diplomilisa ehk [[akadeemiline õiend]] (inglise ''Diploma Supplement''), millelmilles täpsustatakseon täpsustatud õppe sisu ja omandatud õpiväljundid.
 
Diplomiks nimetatakse ka autasuna antavat tunnistust või aukirja, näiteks silmapaistvate teenete või saavutuste eest, [[spordivõistlus]]tel või [[konkurss|loomevõistlustel]]idel osalemise eest jne.
 
Sõna "diplom" pärineb ladinakeelsest sõnast ''diploma'', mis tähistas [[ürik]]ut ehk õigusliku sisuga dokumenti. Ajaloolisi ürikuid uurib teadusharu [[diplomaatika]] ja samast tüvest pärineb ka sõna "[[diplomaatia]]". [[Antiikaeg|Antiikajal]] tähendas ''diploma'' kirjatahvleid, [[Vana-Rooma]]s [[allkiri|allkirja]] ja [[pitser]]iga kinnitatud dokumenti. [[Uusaeg|Uusajal]] hakati diplomiks nimetama igasugust ametlikku kirja, tõendit või tunnistust.
 
==Viited==
*[http://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=diplom&F=M Eesti keele seletav sõnaraamat]
 
==Vaata ka==
* [[Haridus]]
*[https://www.riigiteataja.ee/akt/988084?leiaKehtiv Diplomi ja akadeemilise õiendi statuut ja vormid(kõrgharidustasemel)]
* [[HaridusKvalifikatsioon]]
* [[Kvalifikatsiooniraamistik]]
*[[Kvalifikatsioon]]
* [[Kõrgharidus]]
*[[Kvalifikatsiooniraamistik]]
 
*[[Kõrgharidus]]
==Allikad==
* [http://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=diplom&F=M Eesti keele seletav sõnaraamat]
 
==Välislingid==
* *[https://www.riigiteataja.ee/akt/988084?leiaKehtiv Diplomi ja akadeemilise õiendi statuut ja vormid (kõrgharidustasemel)]
 
 
121 178

muudatust

Navigeerimismenüü