Diplom: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
PResümee puudub
 
1. rida: 1. rida:
'''Diplom''' ([[prantsuse keel]]es ''diplôme'' < [[kreeka keel|kreekakeelsest]] sõnast δίπλωµα ''diplōma'', 'pooleks murtud leht', 'dokument') on [[kõrgkool]]i või tehnikumi lõpetamist, [[teaduskraad|teadusliku kraadi]] andmist vms ehk [[kvalifikatsioon]]i omandamist tõendav [[dokument]]. Diplomi juurde kuulub enamasti diplomilisa ehk [[akadeemiline õiend]] (inglise ''Diploma Supplement''), millel täpsustatakse õppe sisu ja omandatud õpiväljundid.
'''Diplom''' ([[prantsuse keel]]es ''diplôme'' < [[kreeka keel|kreekakeelsest]] sõnast δίπλωµα ''diplōma'', 'pooleks murtud leht', 'dokument') on [[kõrgkool]]i või tehnikumi lõpetamist, [[teaduskraad|teadusliku kraadi]] andmist vms ehk [[kvalifikatsioon]]i omandamist tõendav [[dokument]]. Diplomi juurde kuulub enamasti diplomilisa ehk [[akadeemiline õiend]] (inglise ''Diploma Supplement''), milles on täpsustatud õppe sisu ja omandatud õpiväljundid.


Diplomiks nimetatakse ka autasuna antavat tunnistust või aukirja, näiteks silmapaistvate teenete või saavutuste eest, [[spordivõistlus]]tel või [[konkurss]]idel osalemise eest jne.
Diplomiks nimetatakse ka autasuna antavat tunnistust või aukirja, näiteks silmapaistvate teenete või saavutuste eest, [[spordivõistlus]]tel või [[konkurss|loomevõistlustel]] osalemise eest jne.


Sõna diplom pärineb ladinakeelsest sõnast ''diploma'', mis tähistas [[ürik]]ut ehk õigusliku sisuga dokumenti. Ajaloolisi ürikuid uurib teadusharu [[diplomaatika]] ja samast tüvest pärineb ka sõna [[diplomaatia]]. [[Antiikaeg|Antiikajal]] tähendas ''diploma'' kirjatahvleid, [[Vana-Rooma]]s [[allkiri|allkirja]] ja [[pitser]]iga kinnitatud dokumenti. [[Uusaeg|Uusajal]] hakati diplomiks nimetama igasugust ametlikku kirja, tõendit või tunnistust.
Sõna "diplom" pärineb ladinakeelsest sõnast ''diploma'', mis tähistas [[ürik]]ut ehk õigusliku sisuga dokumenti. Ajaloolisi ürikuid uurib teadusharu [[diplomaatika]] ja samast tüvest pärineb ka sõna "[[diplomaatia]]". [[Antiikaeg|Antiikajal]] tähendas ''diploma'' kirjatahvleid, [[Vana-Rooma]]s [[allkiri|allkirja]] ja [[pitser]]iga kinnitatud dokumenti. [[Uusaeg|Uusajal]] hakati diplomiks nimetama igasugust ametlikku kirja, tõendit või tunnistust.

==Viited==
*[http://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=diplom&F=M Eesti keele seletav sõnaraamat]


==Vaata ka==
==Vaata ka==
* [[Haridus]]
*[https://www.riigiteataja.ee/akt/988084?leiaKehtiv Diplomi ja akadeemilise õiendi statuut ja vormid(kõrgharidustasemel)]
*[[Haridus]]
* [[Kvalifikatsioon]]
* [[Kvalifikatsiooniraamistik]]
*[[Kvalifikatsioon]]
* [[Kõrgharidus]]
*[[Kvalifikatsiooniraamistik]]

*[[Kõrgharidus]]
==Allikad==
* [http://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=diplom&F=M Eesti keele seletav sõnaraamat]

==Välislingid==
* *[https://www.riigiteataja.ee/akt/988084?leiaKehtiv Diplomi ja akadeemilise õiendi statuut ja vormid (kõrgharidustasemel)]





Viimane redaktsioon: 25. juuli 2020, kell 14:30

Diplom (prantsuse keeles diplôme < kreekakeelsest sõnast δίπλωµα diplōma, 'pooleks murtud leht', 'dokument') on kõrgkooli või tehnikumi lõpetamist, teadusliku kraadi andmist vms ehk kvalifikatsiooni omandamist tõendav dokument. Diplomi juurde kuulub enamasti diplomilisa ehk akadeemiline õiend (inglise Diploma Supplement), milles on täpsustatud õppe sisu ja omandatud õpiväljundid.

Diplomiks nimetatakse ka autasuna antavat tunnistust või aukirja, näiteks silmapaistvate teenete või saavutuste eest, spordivõistlustel või loomevõistlustel osalemise eest jne.

Sõna "diplom" pärineb ladinakeelsest sõnast diploma, mis tähistas ürikut ehk õigusliku sisuga dokumenti. Ajaloolisi ürikuid uurib teadusharu diplomaatika ja samast tüvest pärineb ka sõna "diplomaatia". Antiikajal tähendas diploma kirjatahvleid, Vana-Roomas allkirja ja pitseriga kinnitatud dokumenti. Uusajal hakati diplomiks nimetama igasugust ametlikku kirja, tõendit või tunnistust.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Allikad[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]