Erinevus lehekülje "Astroloogia" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
veel neutraalsemaks
(→‎Astroloogia olemus ja kasutusviisid: sõnastus neutraalsemaks)
(veel neutraalsemaks)
{{NPOV}}
'''Astroloogia''' ([[vanakreeka keel|vanakreeka]] sõnast ἀστρολογία (''astrología''); sõnast ἄστρον (''ástron'') '[[taevakeha]]' koos sõnaosaga -λογία (''-logía'')) on [[taevakeha]]de asendil põhinev maailmamõistmise ja [[ennustamine|ennustamise]] süsteem. Astroloogiaga tegelevat inimest nimetatakse kas '''harrastus-''' või '''professionaalseks astroloogiks'''.
 
==Astroloogia ja astronoomia==
 
== Astroloogia olemus ja kasutusviisid ==
Astroloogias on traditsiooniliselt levinud seisukoht, et inimese [[iseloom]]u ja [[käitumine|käitumist]] mõjutab lisaks maistele põhjustele ka taevakehade asend tema sünnimomendil.<ref>[http://www.astro.com/astrology/in_intro_e.htm Astro.com. Introduction to Astrology] Kasutatud 22.11.2010</ref> Paljud astroloogid räägivad aga ka sellest, et astroloogia on märgisüsteem ning planeedid mitte ei mõjuta inimest, vaid kirjeldavad teda, väljendades põhimõtet "nii nagu üleval, nõnda ka all". PlaneedidÖeldakse, et planeedid sümboliseerivad psüühilisi impulsse inimhinges ning need impulsid ja nende omavahelised kombinatsioonid leiavad väljenduse vastavalt inimese arengutasemele<ref>[http://astromaailm.planet.ee/index.php?p=18 Astromaailm, planeedid]</ref>.
 
Astroloogid kasutavad planeetide seisude näitajaid, et määratateha kindlaksoletusi inimese iseloomu põhijoonikohta, tema võimeidvõimete, sobilikkustsobilikkuse kohta ühte või teise ametisse, vastuvõtlikkustvastuvõtlikkuse kohta haigustele, javiidata potentsiaalseidpotentsiaalsetele ohteohtudele ning probleemeprobleemidele elus. Astroloogiat kasutatakse tihti ka inimeste omavahelise sobivuse ja tegelemist vajavate kitsaskohtade analüüsimiseks ([[sünastria]]). Samuti kasutatakse astroloogiat tulevikutendentside prognoosimiseks. AstroloogiameetodidAstroloogia ei näita konkreetseid sündmusi, vaid püüab osutada sündmuste suundumust mingil perioodil. Astroloogiat on võimalik kasutadakasutatakse ka näiteks asutuse, firma, organisatsiooni või riigi käekäigu jälgimiseks, sellisel juhul võetakse aluseks asutamiskuupäev ning kellaaeg. Selektiivne astroloogia püüab leida sobivat ajahetke oluliseks ettevõtmiseks (abiellumine, kinnisvara ost-müük, kirurgiline operatsioon jne). Meditsiiniastroloogia püüab aidataviidata tervisehädade põhjustevõimalikele selgitamiselpõhjustele ja olla abiks sobivaima ravi leidmisel. Agraarastroloogia tegeleb taevakehade ja taimede suhete uurimisega.<ref>[http://www.astroloogid.ee/index.php/mis-on-astroloogia EAstroL, astroloogia kasutusaladest]</ref>
 
== Viited ==
* [[Astroloogia mõisteid]]
* [[Astronoomia]]
* [[India astroloogia]]<br>
* [[Indiaani astroloogia]]<br>
* [[Hiina astroloogia]]<br>
* [[Horoskoop]]<br>
* [[Lääne astroloogia]]<br>
* [[Tiibeti astroloogia]]<br>
* [[Astraalreligioon]]<br>
* [[Sodiaak]]<br>
* [[Nostradamus]]
* [[Rahvusvaheline astroloogiapäev]]

Navigeerimismenüü