Kochanava: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
P Чаховіч Уладзіслаў teisaldas lehekülje Kochanaŭ pealkirja Kochanava alla
Resümee puudub
1. rida: 1. rida:
{{linn
{{linn
| nimi = Kochanaŭ
| nimi = Kochanava
| hääldus =
| hääldus =
| omakeelne_nimi_1 = valgevene |Коханаў | (Kohanav)
| omakeelne_nimi_1 = valgevene |Коханаў | (Kohanav)
15. rida: 15. rida:
}}
}}


'''Kochanaŭ''', ka '''Kochanava''' ([[poola keel]]es '''Kochanów''') on alev [[Valgevene]]s [[Viciebski oblast]]is [[Tałačyni rajoon]]is.
'''Kochanava''', ka '''Kochanaŭ''' ([[poola keel]]es '''Kochanów''') on alev [[Valgevene]]s [[Viciebski oblast]]is [[Tałačyni rajoon]]is.


Alev piirneb põhjast [[Minsk]]ist [[Orša]]sse viiva [[raudtee]]liiniga. Alevis asub keskkool, kultuurimaja, raamatukogu, lisaks on seal veel laste spordikool ja kunstikool.
Alev piirneb põhjast [[Minsk]]ist [[Orša]]sse viiva [[raudtee]]liiniga. Alevis asub keskkool, kultuurimaja, raamatukogu, lisaks on seal veel laste spordikool ja kunstikool.


Kochanaŭ alevis asub ekskavaatoritehas, mis on vanim [[ekskavaator]]eid tootev ettevõtte Valgevene territooriumil. Teine ettevõte toodab ekskavaatoritele detaile, tarnides neid ka [[Venemaa]] ettevõtetele. Lisaks ekskavaatorite tootmisele valmistatakse alevis [[plastmass]]ist [[toru]]sid, toodetakse [[betoon]]ist ja [[raudbetoon]]ist detaile.
Kochanava alevis asub ekskavaatoritehas, mis on vanim [[ekskavaator]]eid tootev ettevõtte Valgevene territooriumil. Teine ettevõte toodab ekskavaatoritele detaile, tarnides neid ka [[Venemaa]] ettevõtetele. Lisaks ekskavaatorite tootmisele valmistatakse alevis [[plastmass]]ist [[toru]]sid, toodetakse [[betoon]]ist ja [[raudbetoon]]ist detaile.


==Ajalugu==
==Ajalugu==
Kochanaŭ ilmub ajalooareenile XVI sajandi algul kui [[Drucki vürstiriik]]i kuuluv Drutski-Krasnõide valduses olev asula.´, mis läks aastal [[1551]] Garnastaide valdusesse. Seoses aastail [[1565]]-[[1566]] läbi viidud administratiivreformiga sattus Kochanaŭ [[Viciebski vojevoodkond|Viciebski vojevoodkonna]] koosseisu. Aastal [[1591]] müüdi Kochanaŭ [[Lew Sapieha]]le. Aaastal [[1624]] ilmub asula kaardile alevina, kuigi ametlikult ta aleviks saanud veel ei ole. Aastast [[1772]] [[Vene keisririik|Venemaa]] koosseisus. [[Moskva]]-[[Brest(Valgevene)|Bresti]] vahelise raudtee rajamisel saab Kochanaŭ aastal [[1880]] raudteejaama. Jaama käibeks oli 800 000 [[puud(massiühik)|puuda]], sellest 600 000 puuda moodustasid metsamaterjalid. Aastast [[1924]] [[Valgevene NSV]] osa. Ametlikult sai asulast alev aastal [[1947]]. Aastal [[2002]] valmis aastal [[1930]] lammutatud vana kiriku asemele Kochanaŭ uus kirik.
Kochanava ilmub ajalooareenile XVI sajandi algul kui [[Drucki vürstiriik]]i kuuluv Drutski-Krasnõide valduses olev asula.´, mis läks aastal [[1551]] Garnastaide valdusesse. Seoses aastail [[1565]]-[[1566]] läbi viidud administratiivreformiga sattus Kochanava [[Viciebski vojevoodkond|Viciebski vojevoodkonna]] koosseisu. Aastal [[1591]] müüdi Kochanaŭ [[Lew Sapieha]]le. Aaastal [[1624]] ilmub asula kaardile alevina, kuigi ametlikult ta aleviks saanud veel ei ole. Aastast [[1772]] [[Vene keisririik|Venemaa]] koosseisus. [[Moskva]]-[[Brest(Valgevene)|Bresti]] vahelise raudtee rajamisel saab Kochanava aastal [[1880]] raudteejaama. Jaama käibeks oli 800 000 [[puud(massiühik)|puuda]], sellest 600 000 puuda moodustasid metsamaterjalid. Aastast [[1924]] [[Valgevene NSV]] osa. Ametlikult sai asulast alev aastal [[1947]]. Aastal [[2002]] valmis aastal [[1930]] lammutatud vana kiriku asemele Kochanava uus kirik.


<gallery>
<gallery>
Pilt:Kohanovo temple.JPG| Kochanaŭ kirik
Pilt:Kohanovo temple.JPG| Kochanava kirik
</gallery>
</gallery>


==Välislinke==
==Välislinke==
* [http://vlib.by/PRIDVINIE-1/VELCOME/Tolochin_v4.htm Kochanaŭ võrguentsüklopeedias]
* [http://vlib.by/PRIDVINIE-1/VELCOME/Tolochin_v4.htm Kochanava võrguentsüklopeedias]
* [http://www.fotobel.by/goroda/koxanovo/ Kochanaŭ fotoentsüklopeedias]
* [http://www.fotobel.by/goroda/koxanovo/ Kochanava fotoentsüklopeedias]
[[Kategooria:Valgevene alevid]]
[[Kategooria:Valgevene alevid]]

Redaktsioon: 7. jaanuar 2014, kell 16:49

Kochanava

valgevene Коханаў (Kohanav)
vene Коханово (Kohanovo)

Elanikke 4700 (2008)

Koordinaadid 54° 27′ N, 30° 0′ E
Kochanava (Valgevene)
Kochanava

Kochanava, ka Kochanaŭ (poola keeles Kochanów) on alev Valgevenes Viciebski oblastis Tałačyni rajoonis.

Alev piirneb põhjast Minskist Oršasse viiva raudteeliiniga. Alevis asub keskkool, kultuurimaja, raamatukogu, lisaks on seal veel laste spordikool ja kunstikool.

Kochanava alevis asub ekskavaatoritehas, mis on vanim ekskavaatoreid tootev ettevõtte Valgevene territooriumil. Teine ettevõte toodab ekskavaatoritele detaile, tarnides neid ka Venemaa ettevõtetele. Lisaks ekskavaatorite tootmisele valmistatakse alevis plastmassist torusid, toodetakse betoonist ja raudbetoonist detaile.

Ajalugu

Kochanava ilmub ajalooareenile XVI sajandi algul kui Drucki vürstiriiki kuuluv Drutski-Krasnõide valduses olev asula.´, mis läks aastal 1551 Garnastaide valdusesse. Seoses aastail 1565-1566 läbi viidud administratiivreformiga sattus Kochanava Viciebski vojevoodkonna koosseisu. Aastal 1591 müüdi Kochanaŭ Lew Sapiehale. Aaastal 1624 ilmub asula kaardile alevina, kuigi ametlikult ta aleviks saanud veel ei ole. Aastast 1772 Venemaa koosseisus. Moskva-Bresti vahelise raudtee rajamisel saab Kochanava aastal 1880 raudteejaama. Jaama käibeks oli 800 000 puuda, sellest 600 000 puuda moodustasid metsamaterjalid. Aastast 1924 Valgevene NSV osa. Ametlikult sai asulast alev aastal 1947. Aastal 2002 valmis aastal 1930 lammutatud vana kiriku asemele Kochanava uus kirik.

Välislinke