Erinevus lehekülje "Rahvusvaheline Telekommunikatsiooni Liit" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
'''Rahvusvaheline Telekommunikatsiooni Liit''' (inglise International Telecommunication Union, lühend '''ITU''') on [[Ühinenud Rahvaste Organisatsioon]]i peamine [[teave|teabe]]- ja sidetehnoloogiaorganisatsioon ning valitsuste ja erasektori ülemaailmne peamine [[foorum]] sidevõrkude ja -teenuste arendamise osas.
 
ITU on ÜRO organisatsioonidest vanim., Tamis asustati Rahvusvahelise Telegraafiliidu nime all (''International Telegraph Union'', lühend samuti ITU) juba [[17. mai]]l [[1865]].
 
[[1869]]–[[1949]] olid kõik ITU direktorid [[šveits]]lased. Neid oli 9, aga kui arvestada, et üks neist oli ametis 4 kuud, oli ülejäänute keskmine ametiaja pikkus 10 aastat. 1949. aastal ITU reorganiseeriti ja direktori asemel on tal peasekretär. Sellest ajast on tal olnud 9 peasekretäri, mis teeb keskmiseks ametiajaks üle 6 aasta – rahvusvaheliste organisatsioonide juures pole see tavaline. Kõik peasekretärid on olnud eri riikidest, esindatud on olnud kõik maailmajaod ja mandrid ning kaks järjestikust peasekretäri on alati olnud eri mandritelt.
38 584

muudatust

Navigeerimismenüü