Johnny Depp: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
Filmi edu kiiluvees sõites hakkas Depp valima rolle, kus ta sai mängida tõsiseid, veidi tumedaid osi. Järgmine koostöö Tim Burtoniga oli filmis "[[Ed Wood]]" ([[1994]]). [[1997]]. aastal mängis ta [[FBI]] salaagenti tõsielul põhinevas filmis "[[Donnie Brasco]]", kus tema kaasnäitlejaks oli [[Al Pacino]]. [[1998]]. aastal oli ta peaosas [[Terry Gilliam]]i lavastatud filmis "[[Fear and Loathing in Las Vegas]]" ning [[1999]]. aastal õudusulmefilmis "[[Astronaudi naine]]". Samal aastal lõi ta kaasa Tim Burtoni filmis "[[Peata ratsanik]]". [[2001]]. aastal mängis ta inspektor Fred Abberline'i tõsielul põhinevas filmis "[[Otse põrgust]]". [[2003]]. aastal mängis ta [[Robert Rodriguez]]i Mariachi triloogia osas "[[Ükskord Mehhikos]]" ning samal aastal kapten Jack Sparrow'd suures kassahitis "[[Kariibi mere piraadid: Musta pärli needus]]". Aasta hiljem mängis ta peaosa filmis "[[Avastades Eikunagimaad]]", kus kehastas šoti kirjanikku [[J.M. Barrie]]'t. Selle osa eest pälvis Depp oma teise [[Oscar]]i nominatsiooni.
 
Koostöös [[Tim Burton]]iga valmis [[2005]]. aastal lastefilm [[Roald Dahl]]i raamatu "[[Charlie ja šokolaadivabrik]]" põhjal. Samal aastal valmis ka "[[Laibast Pruut]]", kus ta tegi viiendat korda koostööd Tim Burtoniga. [[2006]]. aastal mängis Depp taas Jack Sparrow'd, kui valmis järg "[[Kariibi mere piraadid: Surnud mehe aardekirst]]". 2007. aastal valmis ka Piraatide kolmas osa, "[[Kariibi mere piraadid: Maailma lõpus]]", kus Depp mängis taas Jack Sparrow'd. Sama aasta lõpus esilinastus [[Broadway]] muusikalil põhinev õudusmuusikal "[[Sweeney Todd: Fleet Streeti deemonlik habemeajaja]]", kus ta tegi taas kord koostööd lavastaja Tim Burtoniga. See oli Deppi jaoks esimene muusikal, mis lummas paljusid kriitikuid. Ta võitis selle eest [[KuldgloobuKuldgloobus]]e ning pälvis veel ühe [[Oscar]]i nominatsiooni.
 
[[2009]]. aastal peaks valmima [[Michael Mann]]i lavastatav film "[[Public Enemies]]", kus Depp mängib gängsterit [[John Dillinger]]i.
3035

muudatust

Navigeerimismenüü