Eesti tippmodell

Allikas: Vikipeedia
Eesti tippmodell
Žanr Tõsielusari
Peaosades Helina Metsik

Sandra Ude Aule Õun

Riik Eesti
Keel eesti
Telekanal Kanal 2
Hooaegu 3
Jagusid teadmata
Eesti kanal Kanal 2
Välislingid
Ametlik veebileht

"Eesti tippmodell" on Eesti tõsielusari. See põhineb Tyra Banksi loodud sarjal "America's Next Top Model", kus võisteldakse fotosessioonidel ja muudel katsetel tiitli "Eesti tippmodell" pärast. Auhindade seas on võimalus jõuda ajakirja Cosmopolitan kaanele ja leping modelliagentuuriga Premier Model Management.

Sarja formaat[muuda | muuda lähteteksti]

Saatejuht on endine tippmodell Kaja Wunder. Igal nädalal peavad võistlejad läbima katse, osalema fotosessioonil ja astuma kohtunike ette. Nädala lõpus jäetakse kõrvale üks või mitu võistlejat, kuni järele jääb vaid võitja. Selle poolest sarnaneb sari teiste tippmodellisarjadega.

Tüdrukute esinemise järgi katsetel ja fotosessioonidel ning nende üldise hoiaku põhjal otsustavad kohtunikud, milline tüdruk peab lahkuma. Kui kohtunikud on otsuse teinud, kutsutakse kandidaadid tagasi ruumi. Saatejuht Kaja nimetab üksteise järel tüdrukud, kellel läks katses ja fotosessioonil hästi, ning annab neile koopia nende parimast fotost. Viimasele kahele tüdrukule, kelle nimesid pole nimetatud, selgitatakse, miks nad viimase kahe sekka jäid, ning üks neist saadetakse sarjast ära. Väljalangejale fotot ei anta.

Teise hooaja võitis Sandra Ude ja kolmanda Aule Õun

Seeriad[muuda | muuda lähteteksti]

Seeria Esilinastus Võitja Teine koht Ülejäänud võistlejad väljalangemise järjestuses Võistlejate arv Sihtkoht
1 5. märts 2012 Helina Metsik Ksenia Vassiljeva Kerli Sabbal, Anne-Lys Kuldmaa-Pärisalu, Gerli-Kai Sosaar, Aleksandra Cherdakova, Anita Tumaš, Evelin Orav, Mari Naujokas, Ksenia Viksne, Adeline Vaher-Vahter, Lisann Luik, Keiu Simm (loobus), Triinu Lääne 14 Suurbritannia, London

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]