Eesti tervise- ja tööminister

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tervise- ja tööminister oli aastatel 2014–2019 ning on uuesti alates aastast 2021 Eesti Vabariigi valitsuse liige, üks kahest portfelliga ministrist, kes juhtisid sotsiaalministeeriumit.

Tervise- ja tööministri ametikoht otsustati sisse seada kevadkoalitsiooni moodustamisel ja koalitsioonilepingu järgi kuulus see Taavi Rõivase esimeses valitsuses Reformierakonnale. Esimeseks tervise- ja tööministriks nimetati Urmas Kruuse, kes enne vajalike seadustemuudatuste tegemist töötas sotsiaalministeeriumi juures portfellita ministrina.

Pärast Vabariigi Valitsuse seaduse muutmist XII Riigikogus kinnitas president Toomas Hendrik Ilves oma otsusega 2. juulil 2014 Urmas Kruuse esimeseks tervise- ja tööministriks.

Taavi Rõivase teises valitsuses oli algul tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev (SDE), alates 14. septembrist 2015 Jevgeni Ossinovski. 2. mail 2018 vabastati Ossinovski ametist ja ministriks asus Riina Sikkut[1][2].

26. jaanuaril 2021 sai Kaja Kallase valitsuse tervise- ja tööministriks senine sotsiaalminister Tanel Kiik.

Valitsusala[muuda | muuda lähteteksti]

Tervise- ja tööministri ülesanneteks oli osalemine rahvatervise, tervishoiu, e-tervise, ravimite, tööhõive, töösuhete ja töökeskkonna alase poliitika kujundamisel, selle elluviimise koordineerimisel ja finantseerimise kavandamisel, poliitika mõju seire korraldamisel ning osalemine sotsiaalministeeriumi ja tema valitsemisala asutuste tegevustes Euroopa Liidu otsustusprotsessis ja rahvusvahelises koostöös. Minister täitis oma ülesandeid koostöös Sotsiaalministeeriumiga ja mitmete ministeeriumi valitsemisala organisatsioonidega.[3]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]