Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus (lühend ELT SA) on Kultuuriministeeriumi valitsemisala asutus, mis tegeleb laulupidude ja tantsupidude ettevalmistamise ning korraldamisega. Vastavalt ELT SA põhikirjale osaleb sihtasutus ka laulu- ja tantsupeoga seotud valdkondade riiklikult rahastatud programmide väljatöötamises ning toetavate haridusprojektide ja õppekavade väljatöötamises.[1]

Juhtimine[muuda | muuda lähteteksti]

ELT SA asutajaks on Eesti Vabariik. Sihtasutuse juhtorganid on nõukogu ja juhatus, mille liikmete volitused kestavad viis aastat. Juhatus on üheliikmeline. Aastatel 2003–2020 oli ELT SA juhataja Aet Maatee. Alates 2. novembrist 2020 juhib ELT SA tööd Margus Toomla.

Nõukogu kavandab sihtasutuse tegevust, korraldab sihtasutuse juhtimist ning teostab järelevalvet sihtasutuse tegevuse üle. Nõukogu koosneb järgmiste asutuste esindajatest:

Stipendiumid[muuda | muuda lähteteksti]

Koos Eesti Rahvuskultuuri Fondiga haldab ELTSA Gustav Ernesaksa Fondi, David Otto Wirkhausi Fondi, Anna Raudkatsi Fondi ja Ullo Toomi Fondi, millest antakse välja erinevaid stipendiume.[2]

Gustav Ernesaksa Fond[muuda | muuda lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis Gustav Ernesaksa Fond

Fondi eesmärk on jäädvustada mälestust Gustav Ernesaksast ja väärtustada koorimuusikaalast tegevust. Fondi rahast antakse välja Gustav Ernesaksa nimelist koorimuusika peastipendiumi, koorimuusika edendamise stipendiume ja õppestipendiume. Koorimuusika peastipendium määratakse igal aastal ühele isikule, kellel on väljapaistvaid saavutusi tegevusaladel, mida viljeles Gustav Ernesaks (koorijuht, helilooja, pedagoog, publitsist, organisaator).

David Otto Wirkhausi Fond[muuda | muuda lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis David Otto Wirkhausi Fond

Fondi eesmärk on jäädvustada mälestust David Otto Wirkhausist ja väärtustada puhkpillimuusikaalast tegevust. Fondi rahast antakse välja Wirkhausi-nimelist puhkpillimuusika stipendiumi, mis määratakse kauaaegse tulemusrikka tegevuse eest Eesti puhkpillimuusika elus. Stipendiumi saaja peab olema vähemalt 50-aastane. Stipendiumi määramisel võetakse aluseks muusikategelase elutöö (nii muusikapedagoogiline, loominguline, organisatsiooniline, propagandistlik kui ka uurimuslik tegevus). Stipendiumi saab ühele isikule määrata üks kord.

Anna Raudkatsi Fond[muuda | muuda lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis Anna Raudkatsi Fond

Fondi eesmärk on jäädvustada mälestust Anna Raudkatsist ja väärtustada folkloori- ja rahvatantsualast tegevust. Fondi rahast antakse välja Anna Raudkatsi rahvatantsustipendium, mis määratakse kauaaegse tulemusliku tegevuse eest Eesti rahvatantsuelus. Stipendiumi määramisel võetakse aluseks rahvatantsutegelase elutöö (nii tantsupedagoogiline, loominguline, organisatsiooniline, propagandistlik kui ka uurimuslik tegevus) ja see antakse vähemalt 50-aastasele isikule vaid üks kord.

Ullo Toomi Fond[muuda | muuda lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis Ullo Toomi Fond

Fondi eesmärk on jäädvustada mälestust Ullo Toomist ning väärtustada rahvatantsualast tegevust. Fondi rahast antakse välja Ullo Toomi nimelist rahvatantsustipendiumi eesti rahvatantsul ja/või autoritantsul põhineva silmapaistva tegevuse eest. Stipendiumi andmise aluseks võivad olla edukad esinemised, taidlustantsu käsitlev(ad) või harrastajatele mõeldud publikatsioon(id) või muud teostatud projektid.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]