eRepublik

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
eRepublik
Arendaja(d) George Lemnaru, Alexis Bonte
Keel(ed) inglise, saksa, hispaania, prantsuse, portugali (poolik)
Žanr Fantaasia, MMORPG
Mänguviis(id) Mitmikmäng
Sisendseaded hiir, sõrmistik
[www.erepublik.com Koduleht]

"eRepublik" on Interneti-põhine arvutimäng (MMOG), mis loodi novembris 2007[1]. Mängu tegevus toimub virtuaalmaailmas, mis on tuntud ka kui the New World (Uus Maailm). Mängijad, keda kutsutakse kodanikeks, saavad osa võtta kohalikust ja üleriigilisest poliitikast, mille abil nad saavad aidata luua kohalikku majandus- ja sotsiaalpoliitikat.

Mängu lõid Alexis Bonte ja George Lemnaru. "eRepublik" on programmeeritud PHP-s, kasutades Symfony platvormi ja töötab pea kõigis tänapäevastes veebibrauserites.

Ülevaade[muuda | muuda lähteteksti]

"eRepublik" on ülemaailmne väga paljude mängijatega online-rollimäng, kus mängijad saavad osa võtta paljudest erinevatest tegevustest. Uue Maailma kodanik võib olla palgatööline või ettevõtja; rajada partei; hääletada valimistel, tõusta erakonna esimeheks, saada valitud Riigikogu liikmeks või presidendiks [2][3]. Võimalik on ka kirjutada ajaleheartikleid ja isegi sõdida kodanikega teistest virtuaalsetest riikidest.

Pärast liitumist valib mängija virtuaalse riigi, millega ta soovib liituda. Kõik riigid on nimetatud päriselt eksisteerivate riikide järgi ja on üldiselt samas geograafilises asukohas, kus pärismaailmaski (sõjategevus võib riigipiiride asukohta muuta). Kodanik otsib tööd oma sünniriigis ja treenib, et saada oma kodumaale oluliseks sõduriks. Töötada ja treenida saab iga päev. Idee kohaselt ei tohiks mängimine võtta kauem aega kui "14 minutit päevas" [4].

e-Eesti[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti lisati mängu 8. aprillil 2009 [5] [6]. Riigi esimeseks presidendiks valiti kasutaja nimega SgtMaj. Praegu on seal ametis 32. valitsus [7]. Oma ajaloo vältel on eEesti sõdinud nii eSoome[8], eVenemaa[9], eLäti, eRootsi kui ka eNorraga. eEestil on üks maavara, õli (nafta) ja kaks loodusvara – kala ja puuviljad.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]