Mine sisu juurde

eRepublik

Allikas: Vikipeedia
eRepublik
Arendaja George Lemnaru, Alexis Bonte
Keel inglise, saksa, hispaania, prantsuse, portugali (poolik)
Žanr Fantaasia, MMORPG
Mänguviis Mitmikmäng
Sisendseaded hiir, sõrmistik
[www.erepublik.com Koduleht]

"eRepublik" on Interneti-põhine arvutimäng (MMOG), mis loodi novembris 2007[1]. Mängu tegevus toimub virtuaalmaailmas, mis on tuntud ka kui the New World (Uus Maailm). Mängijad, keda kutsutakse kodanikeks, saavad osa võtta kohalikust ja üleriigilisest poliitikast, mille abil nad saavad aidata luua kohalikku majandus- ja sotsiaalpoliitikat.

Mängu lõid Alexis Bonte ja George Lemnaru. "eRepublik" on programmeeritud PHP-s, kasutades Symfony platvormi ja töötab pea kõigis tänapäevastes veebibrauserites.

"eRepublik" on ülemaailmne väga paljude mängijatega online-rollimäng, kus mängijad saavad osa võtta paljudest erinevatest tegevustest. Uue Maailma kodanik võib olla palgatööline või ettevõtja; rajada partei; hääletada valimistel, tõusta erakonna esimeheks, saada valitud Riigikogu liikmeks või presidendiks [2][3]. Võimalik on ka kirjutada ajaleheartikleid ja isegi sõdida kodanikega teistest virtuaalsetest riikidest.

Pärast liitumist valib mängija virtuaalse riigi, millega ta soovib liituda. Kõik riigid on nimetatud päriselt eksisteerivate riikide järgi ja on üldiselt samas geograafilises asukohas, kus pärismaailmaski (sõjategevus võib riigipiiride asukohta muuta). Kodanik otsib tööd oma sünniriigis ja treenib, et saada oma kodumaale oluliseks sõduriks. Töötada ja treenida saab iga päev. Idee kohaselt ei tohiks mängimine võtta kauem aega kui "14 minutit päevas" [4].

Eesti lisati mängu 8. aprillil 2009 [5] [6]. Riigi esimeseks presidendiks valiti kasutaja nimega SgtMaj. Praegu on seal ametis 32. valitsus [7]. Oma ajaloo vältel on eEesti sõdinud nii eSoome[8], eVenemaa[9], eLäti, eRootsi kui ka eNorraga. eEestil on üks maavara, õli (nafta) ja kaks loodusvara – kala ja puuviljad.

  1. "eRepublik Anniversary – 4 years since launch". Originaali arhiivikoopia seisuga 26. august 2021. Vaadatud 19. novembril 2011.
  2. Netimängus saab Eesti presidendiks 500 häälega
  3. eEesti presidendiks valiti Tulnukas
  4. Doug Aamoth. "Erepublik Combines MMOG And Social Networking". CrunchBase (inglise).
  5. "Eesti uus võimalus – Erepublik – osa I"
  6. eEesti ajalugu – Proloog
  7. https://web.archive.org/web/20111012032252/http://foorum.e-eesti.eu/viewtopic.php?f=1&p=36881#p36881 XXXIII valitsuse koosseis
  8. Askur Alas: Soome ründab öösel virtuaalmaailmas Eestit
  9. "Propagandaartikkel eEesti sõja kohta eVenemaaga". Originaali arhiivikoopia seisuga 13. september 2011. Vaadatud 24. oktoobril 2011.

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]