Downtown no Gaki no Tsukai ya arahende

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Downtown no Gaki no Tsukai ya arahende!! (Downtown- me ei ole jooksupoisid!!“), on Jaapani päritolu telesaade, milles osalevad tuntud Jaapani koomikud Shozo Endo ja Naoki Tanaka koomikute duost Cocorico, koomik Hosei Tsukitei ning koomikute duo Downtown- Masatoshi Hamada ja Hitoshi Matsumoto. Programm on Jaapanis eetris olnud aastast 1989 ning tegevus toimub tänini. [1].

Telesaate peamised segmendid[muuda | muuda lähteteksti]

Batsu mängud või teisisõnu karistusmängud[muuda | muuda lähteteksti]

Tegemist on tuntuima osaga Gaki no Tsukai-st, kust koomikud võtavad osa peale kihlveo või väljakutse kaotust. Peamiseks karistusmänguks on mitte naermise mäng, kus osalejatele on antud ülesanne pika aja jooksul mitte naerda, ükskõik, milliseid jaburusi ning veidrusi neile näidatakse või milliseid ülesandeid neile antakse. Mängud on pika kestvusajaga, pikimad neist kestavad 24 tundi. Juhul kui selle aja sees keegi naerab, tuleb valjuhääldist teade, et antud osaleja on „väljas“ ning naernud isikule järgneb (füüsiline) karistus, enamasti lüüakse väljakukkunut relvataolise esemega vastu tema taguotsa või peab ta ära kannatama professionaali poolt sooritatud Muay Thai võtte.

Vaikne raamatukogu[muuda | muuda lähteteksti]

Selles mängus läheb grupp osalejaid raamatukokku, kus nad hakkavad üksteisele välja loosima kaartide põhjal, kes neist saab karistada. Karistusi on palju erinevaid, kuid tingimuseks on see et osalejad ei tohi hääli teha (naer, valuhäälitsused jne.). See mäng on kasutusele võetud ka Ameerika Ühendriikides.

Absoluutselt maitsev[muuda | muuda lähteteksti]

Mängude sari, kus igas osas on osalejate ülesandeks valmistada üks toit, nt. Jaapani rahvustoidud, pitsa, pasta jt., mis sisaldavad ebatavalisi koostisosasid. Valmis tehtud toite maitstakse ning antakse neile hinnang pealuudega kaartide näol, mida hullem toit, seda rohkem kaarte jagatakse. Koostisosad, mida pannakse toitude sisse tihedamalt on näiteks piparmündipastillid, limonaad, kummikommid, kalapead, hambapasta.

Kiki seeria[muuda | muuda lähteteksti]

Väljakutsete seeria, kus koomikud peavad kinnisilmi maitsema ühte Jaapani toodet, enamasti jooke või toite, kuid on ka proovitud sigarette ja hambapastat. Hiljem peavad nad maitse põhjal tuvastama kindla toote teiste sarnaste seast. Õige vastuse korral võidavad nad rahasumma, vale vastuse puhul ootab valesti vastanut karistus.

Kostümeeritud bussireisid[muuda | muuda lähteteksti]

Osalejad riietavad ennast ümber naissoost tegelasteks, kes Jaapanis tuntud on ning neid ootab ees bussireis mööda Tokyo linna. Bussis mängivad koomikud omavahel väikeseid mänge, kaotaja peab bussist väljuma ja oma naeruväärses kostüümis üksinda tagasi telestuudiosse jalutama, teekonnal juhtub aga osalejatega mitmeid üllatavaid situatsioone. Lisaks nendele mängudele on Gaki no Tsukais esinenud ka mitmeid teisi mänge, lisaks on telesaates etteasteid teinud mitmed tuntud jaapanlased.

Lingid[muuda | muuda lähteteksti]

(Rahvusvaheline Gaki no Tsukai fännide foorum)

IMDB (autoriteetne filmide ja TV sarjade andmebaas)

Viited[muuda | muuda lähteteksti]