Dion DiMucci

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Dion DiMucci
DionDiMucci.jpg
Sünninimi Dion Francis DiMucci
Sündinud 18. juuli 1939 (82-aastane)
New York, USA
Stiilid rokkmuusika · popmuusika · R&B · bluus
Tegev 1957–
Plaadifirma Mohawk · Laurie · Columbia · ABC · Warner Bros. · Arista · DaySpring · Blue Horizon · KTBA
Veebileht diondimucci.com

Dion Francis DiMucci (sündinud 18. juulil 1939 New Yorgis) on USA laulja ja laulukirjutaja. Tema muusika on hõlmanud elemente doo-wop '​ist, rokkmuusikast, R&B-st ja hilisemal perioodil bluusist.

Ta sündis New Yorgis Bronxi linnaosas itaalia-ameerika perekonnas.[1] Lauljakarjääri alustas ta 1950. aastate teises pooles vokaalansamblis Dion and the Belmonts. 1960. aastate alguses alustas ta soolokarjääri. Dion oli üks populaarsemaid USA poplauljaid Briti invasiooni-eelsel perioodil. 1950. aastate lõpus ja 1960. aastate alguses oli tal sooloesinejana ning Dion and the Belmontsi või The Del-Satinsi liikmena kokku 39 esineljakümne hitti. Tema tuntumate hittide hulka kuuluvad "Runaround Sue" (tema ainus #1 USA-s), "The Wanderer", "Ruby Baby" ja "Lovers Who Wander".

Dioni populaarsus kahanes 1960. aastate keskel. 1960. aastate teises pooles muutis ta oma stiil ning hakkas esitama tõsisema sisuga laule. Tema tuntuim tolle perioodi laul on folk rock '​i stiilis "Abraham, Martin and John", mis oli kirjutatud pühenduseks samal aastal mõrvatud Martin Luther Kingile ja Robert F. Kennedyle ning mis jõudis USA singliedetabelis Billboard Hot 100 neljandale kohale. 1960. aastate lõpus ja 1970. aastate alguses Dioni populaarsus taastus ning ta on jätkanud muusika tegemist siiani. Kriitikud, kes suhtusid negatiivselt tema varasesse loomingusse ja pidasid teda pelgalt teismeliste iidoliks, on kiitnud hiljem tema hilisemat tööd ning on toonud välja tema muusika teistele muusikutele.

1989. aastal võeti ta Rock'n'rolli Kuulsuste Halli liikmeks.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Sam Howe Vaerhovek (19.6.1987). "A Wanderer, Dion Returns to His Roots". The New York Times.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]