David Wechsler

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

David Wechsler (12. jaanuar 18962. mai 1981) oli ameerika psühholoog. Ta on tänapäeval väga populaarsete intelligentsustestide (Wechsleri intelligentsusskaalad) autor.

Wechsleri definitsiooni kohaselt on intelligentsus indiviidi üldine võimekus käituda eesmärgipäraselt, mõtelda ratsionaalselt ja tulla keskkonnas edukalt toime.

Biograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Wechsler sündis Rumeenias, Lespezis juudi päritolu perekonda ja immigreerus lapsepõlves koos vanematega Ameerika Ühendriikidesse. Ta õppis New Yorgis koolis nimega City College of New York ja Columbia ülikoolis, kus ta kaitses 1917. aastal magistrikraadi ja 1925. aastal doktorikraadi Robert S. Woodworthi juhendamisel. I maailmasõja ajal, õppides Charles Spearmani ja Karl Pearsoni käe all, tegi ta koostööd Ameerika Ühendriikide armeega, et töötada välja testid uute noorsõdurite värbamiseks.

Pärast lühikesi tööülesandeid erinevates valdkondades (sealhulgas viis aastat erapraksist), sai Wechsler 1932. a peapsühholoogiks Bellevue Psühhiaatriahaiglas, kuhu ta käi jäi kuni 1967. aastani. Wechsler suri 1981. aastal, kui tema psühholoogilised testid olid juba kõrgelt hinnatud.