Davey Havok

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Davey Havok
Davey Havok esinemas 2009. a
Davey Havok esinemas 2009. a
Sünninimi David Paden Passaro
Tuntud kui Davey Havok
Sündinud 20. november 1975 (43-aastane)
Stiilid alternatiivrokk
Tegev 1991—tänaseni
Seotud esitajad AFI
Son of Sam
Blaqk Audio

David Paden Marchand (sündinud 20. novembril 1975 Rochesteris New Yorgi osariigis), esinejanimega Davey Havok, on rokkansambli AFI ning electro-bändi Blaqk Audio solist.

Havok on tuntud kui taimetoitluse ja Straight Edge'i elustiili propageerija.

Biograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Havok on Itaalia päritolu.[1] Tema isa suri, kui ta oli kolmeaastane. Hiljem abiellus tema ema uuesti ning Havok võttis endale oma kasuisa perekonnanime Marchand.[2] Kui Havok oli kuuene, kolis pere Californiasse. Seal käis ta kaheksanda klassini katoliku koolis. Tema muusikukarjäär algas keskkoolis, kui ta moodustas ansambli, millest hiljem sai AFI. Selle koosseisu kuulusid veel Mark Stopholese, Vic Chalker ja Adam Carson. Pärast keskkooli lõpetamist läks bänd lahku ja Davey kolis Berkeleysse, et astuda California Ülikooli Berkeleys. Seal hakkas ta laulusõnu kirjutama, mis lõpuks ilmusid AFI plaatidel "Answer That and Stay Fashionable" ja "Very Proud of Ya". AFI tuli taas kokku 1995. aastal.

Glitterboy[muuda | muuda lähteteksti]

Glitterboy on lühikest aega eksisteerinud moejoon, mille Havok lõi 2003. aastal. See oli inspireeritud 1970ndate glämm-muusika stiilist, lisaks kõigele muule. See moevool katkestati Davey ja Seriousi moevoolu disainerite erimeelsuste tõttu.

Paden[muuda | muuda lähteteksti]

Havoki hiliseim rõivakollektsioon kannab nime "Paden". See loodi 2007. aastal ning sellesse kollektsiooni kuuluvad esemed on eksklusiivselt saadaval Fred Segali butiigis.

Tokyo Hardcore[muuda | muuda lähteteksti]

2007. aasta septembris nõustus Davey koos Jeffree Stariga olema modelliks ehtekollektsioonile "Tokyo Hardcore", mille loojaks on Tarina Tarantino. Kataloog ja kollektsiooni reklaamvideo ilmus sama kuu lõpus.

Zu Boutique[muuda | muuda lähteteksti]

Zu Boutique on 2008. aastal asutatud kettevõte, mis annab peamiselt välja T-särke.

Näitlemine[muuda | muuda lähteteksti]

Havok on mänginud filmides "Mary Jane Is Not a Virgin Anymore", "Live Freaky, Die Freaky" (hääl), "Godkiller" (hääl) ja "Knife Fight" ning Tim Armstrongi veebiseriaalis "Tim Timebomb's Rock'n'Roll Theatre".

Trivia[muuda | muuda lähteteksti]

  • Daveyl on palju tätoveeringuid, nende hulgas suured mustad tiivad seljal, tähe kujutised mõlemal kaelakondil, leegitsev süda rinnal, sõna "Moz" (Morrissey) tema paremal randmel, pistodad mõlemal pool roideid, parempoolsele on peale tätoveeritud lisaks täht "X", mis tähistab tema straight edge'i elusstiili ning vasakpoolsele on tätoveeritud kõrvitsapea. Lisaks eelmainitutele on tema pahkluul roosade tiibadega must jänes, mustad südamed mõlema kõrva taga (üks neist on murtud), "X-idega" ümbritsetud palveasendis käed jne.
  • Davey Havok on koostööd teinud ka bändiga Son of Sam aastal 2001 ning andnud välja plaadi "Songs from the Earth", milles ta oli põhisolist.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Sullivan, James (March 9, 2003). "AFI aims to conquer". San Francisco Chronicle.
  2. Metal Hammer intervjuu, veebruar 2003