Daron Malakian

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Daron Malakian
Daron Malakian (2011)
Daron Malakian (2011)
Sünninimi Daron Vartan Malakian
Sündinud 18. juuli 1975
Hollywood, California, USA
Stiilid alternative metal
Elukutse kitarrist
Tegev 1993–
Plaadifirma American Recordings
Columbia Records
EatUrMusic
Veebileht http://www.systemofadown.com/
http://www.scarsonbroadway.com/

Daron Vartan Malakian (armeenia: Տարոն Մալաքյան, sündinud 18. juulil 1975 Hollywoodis California osariigis) on armeenia päritolu USA laulja ja alternatiiv-metal ansambli System of a Down kitarrist. Malakian on kirjutanud suurema osa bändi muusikast ning viimasel ajal on ta asunud Serj Tankiani kõrval bändi teiseks vokaaliks. Nagu ka teistel bändi liikmetel, niisamuti temal on armeenlastest esivanemad. Ta on 30. kohal ajakirja Guitar World Top 100 nimekirjas "The 100 Greatest Heavy Metal Guitarists Of All Time".

Lapsepõlv[muuda | muuda lähteteksti]

Daron sündis ainukese lapsena Vartan ja Zepur Malakiani perre. Daronile hakkas hevy-metal meeldima väga noorelt. Ta nõbu lasi tal kuulata Kissi albumit ja 4-aastane Daron oli sellest rabatud. Daron hakkas kuulama Van Halenit, Iron Maidenit, Judas Priesti, Motörheadi, Ozzy Osbourne'i ja paljusid teisi. Daron tahtis väga trumme saada, kuid vanemad ostsid talle kitarri põhjusega: "Trumme ei saa välja lülitada". Teismeliseks saanuna hakkas ta kuulama raskemaid metal bände nagu näiteks Slayer, Venom, Metallica, Pantera, Sepultura and Cannibal Corpse. Kusagil 17-aastaselt hakkas ta kuulama ansamblit The Beatles ja John Lennonit, keda ta nimetab nüüd üheks suurimaks mõjuallikaks endale kui laulukirjutajale. Daron käis Rose & Alex Pilibos' Armeenia koolis, mis asus Little Armenias Hollywoodis, samas koolis käisid ka bändikaaslased Serj Tankian ja Shavo Odadjian. Daron on siiamaani suur Slayeri fänn, nagu ka bändikaaslane Shavo Odadjian, kes vahest kannab kontsertidel Slayeri T-särke.

"System of a Down"[muuda | muuda lähteteksti]

Daron kohtus 1993 Serj Tankianiga kui nad mägisid erinevates bändides aga jagasid sama harjutusstuudiot. Serj oli oma bändi klahvpillimängija, samas Daron oli oma bändi juhtvokaal. Koos tegid nad oma bändi Soil ja said tuttavaks Shavo Odadijaniga. Soil aga läks laiali ja Malakian ning Tankian asutasid uue bändi System of a Down. Nimi tuleb Daroni luuletusest "Victims of a Down", kuid Serj arvas et System mõjub rahvale paremini kui victims ning nende soov oli olla poelettidel Slayeri kõrval.

Nüüd liitus bändiga ka Shavo Odadijan, kes eelnevalt oli olnud bändi manager. Trummidele kutsuti Andy Khachaturian, kes küll vahetati välja praeguse ning hiilgavalt hakkama saava John Dolmayani vastu, kuna Andyt tabas käevigastus.

Malakian on olnud Rick Rubini kaasprodutsent SOAD'ile ning The Ambulance'ile ja Bad Acid Tripile. Daron asutas ka oma plaadifirma EatUrMusic, mille esimene leping tehti bändiga Amen. Lisaks on tal käimas uus projekt "Scars on Broadway".