Counter-Strike

Allikas: Vikipeedia
See artikkel See artikkel räägib 2000. aastal avaldatud videomängust. Videomänguseeria kohta vaata artiklit Counter-Strike (mänguseeria).

"Counter-Strike" on esimeses isikus arvutimäng, mis arenes välja "Half-Life'i" modifikatsioonist.

Mängus on vastamisi terroristid ja eriüksuslased. Võitmiseks peab meeskond täitma teatud ülesande (nt paigaldama pommi, päästma pantvangid) või tapma kõik vastasmeeskonna liikmed.

Nüüdseks on kujunenud välja terve mängude sari ("Counter-Strike: Condition Zero", "Counter-Strike: Source", "Counter-Strike: Global Offensive").

Mängu olemus[muuda | muuda lähteteksti]

Mängijal on mängides valida kolme võimaluse vahel: olla terrorist, eriüksuslane või pealtvaataja. Igas raundis üritavad meeskonnad täita oma missiooni ja/või elimineerida vastasmeeskonna. Raund algab n-ö freeze time'iga, mängija ei saa liikuda ega tulistada. Sel ajal saab mängija valmistuda ja osta endale varustust. Kui raund on läbi, jääb mängijale tema ostetud varustus alles, eeldusel, et ta surma ei saanud. Kui mängija raundis hukkus, peab ta omale varustuse uuesti ostma.

Teatud tegude eest saab rahalist boonust. Näiteks saab boonust vaenlase tapmise, esimesena pantvangideni jõudmise, (terrorist) pommi paigaldamise ja (eriüksuslane) pommi demineerimise eest.

Edetabel näitab meeskonna skoori ja infot iga mängija kohta. Näiteks saab sealt teada, kui palju on mängija vastaseid tapnud, surma saanud, kas ta on elus või surnud ja kas ta kannab pommi või on VIP. Kaks viimast on ainult teatud kaartides ja see info on vastasmeeskonnale äärmiselt oluline, siiski näeb vastane seda infot alles siis kui on hukkunud.

Hukkunud mängijast saab pealtvaataja ja talle rakenduvad piirangud. Näiteks ei saa hukkunu omadega sidet pidada. Mõned serverid ei lase hukkunutel vastasmeeskonna mängijaid jälgida, et vältida nende asukoha paljastamist teisele meeskonnale.