Half-Life 2

Allikas: Vikipeedia
Half-Life 2
Arendaja Valve Corporation
Väljaandja Vivendi
Levitaja Electronic Arts
Seeria Half-Life
Mootor Source Engine
Platvorm PC, Xbox 360, PS3
Väljalaskeajad 16. november 2004
Žanr Ulme, Action

"Half-Life 2" on ulmeline FPS (First-person shooter) arvutimäng ehk esimeses isikus tulistamismäng ja kõrgelt tunnustatud mängu "Half-Life" järg.

Mängu "Half-Life 2" lõi ettevõte Valve Corporation ja see anti välja 16. novembril 2004. Mäng kasutab "Source" mootorit. Algselt oli mäng saadaval ainult Windowsile, kuid nüüdseks ka Xbox 360 ja PlayStation 3 jaoks osana kogumikust "The Orange Box".

Lugu[muuda | muuda lähteteksti]

"Half-Life 2" tegevus toimub düstoopilises maailmas, mida esimeses "Half-Life'i" mängus toimunud sündmused on tõsiselt mõjutanud. Inimkonna on orjastanud tulnukarass, keda inimesed kutsuvad nimega Combine. Mängu tegevustik leiab aset linnas City-17 ja selle ümbruses. Mängija juhib esimesest mängust juba tuttavat teadlast Gordon Freemani, kes peab inimkonna vabaduse nimel võitlema koos vastupanuliikumisega maad okupeerivate kombainide vastu.

"Half-Life 2" võitis 2004 üle 40 aasta arvutimängu tiitli.

3. detsembriks 2008 oli mängu "Half-Life 2" müüdud üle 6,5 miljoni eksemplari.

Mäng[muuda | muuda lähteteksti]

"Half-Life 2" meenutab esimest "Half-Life'i" mängu. Mängija peab liikuma läbi lineaarsete keskkondade, võideldes kombainide sõduritega ja vaenulike koletistega. Mängu on mitmekesistatud mõistatuste ja sõiduvahenditega, mis pakuvad vaheldust tulistamisele. Mängija näeb maailma läbi Gordon Freemani silmade.

Ekraani allosas kuvatakse HUD-il (heads-up display) mängija elude, energia ja laskemoona andmed. Ekraani ülaosas kuvatakse saadavalolevad relvad. Elusid ja energiat saab taastada, korjates üles ravimeid ja akusid, või kasutades seintel olevaid ravimis- või laadimisseadmeid.

Mängus olev relvastus koosneb tänapäevastest tulirelvadest, mille hulgas on vee all tulistav püstol, SPAS haavlipüss ja MP7 püstolkuulipilduja. Mängus on ka ulmelisi relvi, näiteks amb, mis laseb tuliseid metallvardaid, ning impulsspüss, mis tulistab helendavaid impulsse ja "tumeda energia" kerasid, mis pihustavad elusolendid kokkupuutel molekulideks. Võimeka Source mootori abiga on mängu toodud ka gravitatsioonipüss ehk Zero Point Energy Field Manipulator. Seda relva kasutades saab mängija kergeid objekte üles tõsta ja vaenlaste sekka visata või hunnikusse laduda, et teha endale kilp. Sellest võib abi olla ka väljaspool lahinguvälja, näiteks saab sellega haarata kättesaamatut varustust, valmistada endale sildu ja treppe ning keerata ümber pikali lennanud sõidukeid.

Paljud mõistatused kasutavad mängu füüsikamootorit. Näiteks on vaja tõsta kiige moodi asetatud puuplaadile tuhaplokke, et see kaldteeks muuta. Mõistatuste ja takistuste läbimiseks läheb gravitatsioonipüssi tihti vaja. Näiteks ühel hetkel peab mängija seda kasutama, et puhastada kiirtee mahajäetud autodest.

Võrreldes eelmise mänguga on sõidukid suur arengu läbi teinud. Esialgses "Half-Life'i" mängus sai mängija paar korda rongiga sõita, "Half-Life 2" aga annab mängijale võimaluse läbi mitme osa rännates kasutada täielikult toimivaid sõidukeid, näiteks autosid ja paate.

"Lost Coast"[muuda | muuda lähteteksti]

"Lost Coast" ("Kadunud rannik") on tasuta allalaaditav lisatase mängule. See on tehtud HDR (High Dynamic Range Lighting) tehnika demonstreerimiseks. See on Valve'i esimene mäng, kus saab kuulda aretajate enda kommentaare. "Lost Coast" anti välja 27. oktoobril 2005. Algselt oli "Lost Coast" mõeldud mängu "Half-Life 2" tasemena, kuid teadmata põhjustel lõigati see õigest mängust välja.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]