Chaba Fadela

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Fadela Zalmat (sündinud 5. veebruar 1962 Oranis, Alžeerias), lavanimega Chaba Fadela, on Alžeeria raï muusik ja näitleja.

Varajane elu ja karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Fadela kasvas vaeses naabruskonnas, aga siiski osales ta kõigest 14-aastasena Alžeeria filmis "Djalti". Ta alustas oma muusikakarjääri bändis Boutiba S'ghir lauljana ning hakkas töötama koos produtsendi Rachid Baba Ahmediga 1970ndate lõpus. Ta oli esimene, kes eiras naiste esinemise keeldu klubides ja saavutas kiiresti palju edu Alžeerias.

Ta abiellus Cheb Sahraouiga ning nad hakkasid koos duetina laule salvestama. Esimeseks lauluks oli 1983 ilmunud "N'sel Fik" ("Sa oled minu"), millest sai üks esimesi ülemaailmseid raï hitte. Albumi koos lauludega nendelt sessioonidelt andis 1989. aastal välja Mango/Island/PolyGram Records plaadifirma. Fadela ja Sahraoui tuuritasid ülemaailmselt ja salvestasid koos palju laule 1980ndatel ning neid saatis jätkuv edu. 1993. aastal salvestasid nad albumi "Walli" New Yorgis koos produtsendi ja multiinstrumentalisti Bill Laswelliga. Nad kolisid Alžeeriast Prantsusmaale 1994.

1990ndate lõpus lõppes nii Fadela ja Sahraoui töine kui ka isiklik suhe ning sellest ajast saati on Fadela jätkanud oma karjääri soololauljana.