Chaba Fadela

Allikas: Vikipeedia

Fadela Zalmat (sündinud 5. veebruar 1962 Oranis, Alžeerias), paremini tuntud oma lavanimega Chaba Fadela on Alžeeria raï muusik ja näitleja.

Varajane elu ja karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Fadela kasvas vaeses naabruskonnas, aga siiski osales ta kõigest neljateistaastasena Alžeeria filmis Djalti. Ta alustas oma muusika karjääri bändis Boutiba S'ghir lauljana ning hakkas töötama koos produtsendi Rachid Baba Ahmediga hilistel 70'ndatel. Ta oli esimene, kes eiras naiste esinemise keeldu klubides ja saavutas kiiresti palju edu Alžeerias.

Ta kohtus ning abiellus Cheb Sahraouiga ning nad hakkasid koos duona laule salvestama. Esimeseks lauluks oli 1983 ilmunud "N'sel Fik (Sa oled minu)", millest sai üks esimesi ülemaailmseid raï hitte. Albumi koos lauludega nendelt sessioonidelt andis 1989. aastal välja Mango/Island/PolyGram Records plaadifirma. Fadela ja Sahraoui tuuritasid ülemaailmselt ja salvestasid koos palju laule 80'ndatel ning neid saatis jätkuv edu. 1993. aastal salvestasid nad albumi WalliNew Yorgis koos produtsendi ja multi-instrumentalisti Bill Laswelliga. Nad kolisid Alžeeriast Prantsusmaale 1994.

Hilistel 90'ndatel lõppes Fadela ja Sahraoui proffessionaalne ja isiklik suhe ning sellest ajast saati on Fadela jätkanud oma karjääri soololauljana.