Camille Camille

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Disambig gray.svg  See artikkel räägib viiuldajast; teiste asjade kohta vaata lehekülge Camille.

Camille (kodanikunimega Imbi-Camille Tamm; sündinud 24. märtsil 1970) on viiuldaja, kes sai üldsusele tuntuks ansambli Vennaskond viiuldajana. Camille esines koos Vennaskonnaga esimest korda 27. novembril 1993. Peale viiuli on Camille Vennaskonnas mänginud ka basskitarri ning akordionit.

Camille alustas oma professionaalseid muusikaõpinguid 6-aastaselt. Aasta hiljem sooritas edukalt sisseastumiseksamid Tallinna Muusikakeskkooli, kus õppis nii viiulit kui klaverit. Pärast Muusikakeskkooli lõpetamist jätkas viiuliõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Endel Lippuse juhendamisel. 1995. aastal lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia viiuli erialal.

Alates 1998. aastast tegutseb sooloartistina. Ilmunud on singlid ja muusikavideod lugudele "Millal maksan memme vaeva", "Laulu lõpetamine" ja '"Katyusha" ning sooloalbumid "Pill oll' helle" ja '"Worldwide" (väljaandja produktsioonifirma Aidem Pot).

On teinud koostööd Rootsi ansambliga VAN (Stockholm Records), mille tulemusena valmis muusikavideo "Ice got my love". Muusikavideot näidati edukalt MTV ja Viva telekanalites.

Camille esindas Eestis 1999. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Iisraelis, koos laulja Evelin Samueliga, kus kõlas Priit Pajusaare ja Glen Pilvre loodud laul "Diamond of Night". Laul saavutas kuuenda koha.

Singel "Millal maksan memme vaeva" on salvestatud koos Laagri rahvalauluansambliga "Pihlamari", sisaldades samanimelise Eesti rahvalaulu kolme erinevat töötlust- slowdown, cool ning djx136 bpm. Singli produtsentideks on Niko Nyman ja William Hook (Soome). Muusikavideo antud loole valmis režissöör Hindrek «Masa» Maasiku poolt.

Singel "Laulu lõpetamine" on salvestatud koos Pelgulinna rahvamaja folkloorirühmaga. Singel sisaldab lugusid "Laulu lõpetamine" ja "Kui mina alles noor veel olin", produtsentideks Glen Pilvre ja Priit Pajusaar.

Singel "Katyusha" sisaldab nii töötlust samanimelisest laulust, mille on loodud legendaarne vene helilooja Matvei Blanter, kui ka Soome ülimenukat "Säkkijärven polkkat". Singli esitlusel astus Camille esmakordselt kuulajate ette oma uue ansambliga Camille & The Band, mis tegutses koosseisus Camille - elektriviiul, Are Jaama - kitarr, Meelis Unt - saksofon ja klarnet, Jaak Lutsoja - akordion ja Glen Pilvre - klahvpillid.

Sooloalbum "Pill'oll helle" sisaldab kümne erineva eesti rahvalaulu töötlust ja kahte klubiremixi laulust "Üles, üles". Albumi esitlusel valmis kontsertversioonina muusikavideo "Laulu lõpetamine", mille režissööriks on Janno-Hans Arro. Sooloalbumi produtsentideks on Glen Pilvre ja Priit Pajusaar.

Sooloalbum "Worldwide" sisaldab kümne erineva rahvuse tuntumaid meloodiaid nagu El Condor Pasa (Peruu), "Säkkijärven polkka" (Soome), "Londonderry Air" (Iiri), "Hava Nageela" (Juudi), "Oh laula ja hõiska" (Eesti) jt. Lisatud on muusikavideo laulust "Katyusha".

2000. aasta novembris andis plaadifirma Talking Music sooloalbumi "Worldwide" välja Rootsis. Sellega kaasnes ansambli Camille & The Band live-esinemine Rootsi riigitelevisioonis SVT programmis Go'Kväll.

Aastast 2015 õpib Camille tenor Mati Kõrtsi laulustuudios klassikalist laulu.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Videod[muuda | muuda lähteteksti]