Camille Camille

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Camille
Camille & The Band
Camille & The Band
Sünninimi Imbi-Camille Tamm
Sündinud 24. märts 1970 (50-aastane)
Tallinn
Stiilid popmuusika/punk/folkmuusika
Elukutse viiuldaja
Pill viiul
Tegev 1993-
Disambig gray.svg  See artikkel räägib viiuldajast; teiste asjade kohta vaata lehekülge Camille.

Camille (kodanikunimega Imbi-Camille Tamm; sündinud 24. märtsil 1970) on viiuldaja, kes sai üldsusele tuntuks ansambli Vennaskond viiuldajana. Aastal 1999 esindas ta Eestit Eurovisioonil Jerusalemmas, kus saavutas kuuenda koha.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Camille sündis 1970. aastal Tallinnas, muusikat armastavas peres, tal on kaks venda ja kolm õde. Camille alustas muusikaõpinguid 6-aastaselt. Aasta hiljem astus Tallinna Muusikakeskkooli, kus õppis viiulit ja klaverit. Jätkas viiuliõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Endel Lippuse juhendamisel. 1995. aastal lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia viiuli erialal.

Aastast 2015 õpib Camille tenor Mati Kõrtsi juhendamisel klassikalist laulu.

Muusikukarjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Camille esines koos Vennaskonnaga esimest korda 27. novembril 1993. Peale viiuli on Camille Vennaskonnas mänginud ka basskitarri ja akordionit.

Alates 1998. aastast tegutseb sooloartistina. Ilmunud on singlid ja muusikavideod lugudele "Millal maksan memme vaeva", "Laulu lõpetamine" ja '"Katyusha" ning sooloalbumid "Pill oll' helle" ja '"Worldwide" (väljaandja produktsioonifirma Aidem Pot).

On teinud koostööd Rootsi ansambliga VAN (Stockholm Records), mille tulemusena valmis muusikavideo "Ice got my love". Muusikavideot näidati edukalt MTV ja Viva telekanalites.

Camille esindas Eestis 1999. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Iisraelis, koos laulja Evelin Samueliga, kus kõlas Priit Pajusaare ja Glen Pilvre loodud laul "Diamond of Night". Laul saavutas kuuenda koha.

Singel "Millal maksan memme vaeva" on salvestatud koos Laagri rahvalauluansambliga Pihlamari, sisaldades samanimelise eesti rahvalaulu kolme töötlust: slowdown, cool ja djx136 bpm. Singli produtsendid on Niko Nyman ja William Hook (Soome). Selle loo muusikavideo tegi režissöör Hindrek «Masa» Maasik.

Singel "Laulu lõpetamine" on salvestatud koos Pelgulinna rahvamaja folkloorirühmaga. Singel sisaldab lugusid "Laulu lõpetamine" ja "Kui mina alles noor veel olin", produtsentideks Glen Pilvre ja Priit Pajusaar.

Singel "Katyusha" sisaldab nii töötlust samanimelisest laulust, mille on loodud legendaarne vene helilooja Matvei Blanter (eestikeelse pealkirjaga "Katjuša"), kui ka Soome ülimenukat "Säkkijärven polkkat". Singli esitlusel astus Camille kuulajate ette oma uue ansambliga Camille & The Band, mis tegutses koosseisus Camille – elektriviiul, Are Jaama – kitarr, Meelis Unt – saksofon ja klarnet, Jaak Lutsoja – akordion ja Glen Pilvre – klahvpillid.

Sooloalbum "Pill'oll helle" sisaldab kümne eesti rahvalaulu töötlust ja kahte klubiremiksi laulust "Üles, üles". Albumi esitlusel valmis kontsertversioonina muusikavideo "Laulu lõpetamine", mille režissöör on Janno-Hans Arro. Sooloalbumi produtsendid on Glen Pilvre ja Priit Pajusaar.

Sooloalbum "Worldwide" sisaldab kümne rahva tuntumaid meloodiaid nagu El Condor Pasa (Peruu), "Säkkijärven polkka" (soome), "Londonderry Air" (iiri), "Hava Nageela" (juudi), "Oh laula ja hõiska" (eesti) jt. Lisatud on laulu "Katyusha" muusikavideo.

2000. aasta novembris andis plaadifirma Talking Music sooloalbumi "Worldwide" välja Rootsis. Sellega kaasnes ansambli Camille & The Band otseesitus Rootsi riigitelevisioonis SVT saates "Go'Kväll".


Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Videod[muuda | muuda lähteteksti]