Blue October

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Blue October on Ameerika alternatiivroki ansambel, mis alustas tegevust 1996. aastal. Bänd on pärit USA Texase osariigist Houstonist. Praegu kuulub ansamblisse viis liiget: Justin Furstenfeld (solist), tema vend Jeremy Fustenfeld (trummid, vokaal), Ryan Delahoussaye (viiul/vioola, mandoliin, klahvpillid, vokaal), C.B. Hudson (kitarr) ja Matt Noveskey (basskitarr ja vokaal).

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Blue Octoberi esimene album, "The Answers", tuli välja 1998. aastal. Justini ja Jeremy vanemate plaadifirma RoDan Entertainment nime all. Nende debüütalbum müüs ainuüksi Houstonis 5000 eksemplari. Tänu bändi fännide tutvustele kohaliku telekompanii ABC-ga, tekkis neil võimalus esineda varahommikustes uudisteprogrammides – see oli bändi esimene live-esinemine televisioonis. Sellega pälvis bänd suurte plaadifirmade tähelepanu ja aastal 2000 allkirjastati leping Universal Recordsiga, samal ajal lastes välja oma teise albumi – "Consent to Treatment". Nende kolmas kogumik "History for Sale" sisaldas ka singlit "Calling You", mis oli koguni "American Weddingi" soundtrack'il. See osutus ka nende suurimaks eduks kuni singli "Hate Me" väljaandmiseni.

Aastal 2006 tõusis see ajakirja Billboard rokkmuusika edetabelites teisele kohale. Lugu debüteeris muusikavideoga VH1-s ja meeldis rahvale, tõustes tolle aasta mais vaatajate edetabelis 12. kohale.

"Hate Me" oli üks osa nende sama aasta aprillis välja antud albumist "Foiled", mis siiamaani on kindlasti nende edukaim olnud. Tänu edule on nad külastanud ka mitmeid telesõusid, millest tuntum on ehk Jay Leno juhitud vestlussaade. 2006. aasta suvel välja antud kaks singlit on Ameerika raadiojaamades sooja vastuvõtu osaks saanud.

Tänu nende uusima albumi edule on Blue Octoberi fännide hulk eelkõige Euroopas märgatavalt suurenenud. Seega on nad pidanud oma tuuri kava mitu korda muutma. Esialgse plaani järgi pidid nad oma tuuriga esinema ainult Texases ja Ameerika lääne- ja lõunaosariikides, kuid siis lisandusid järjest ka USA suuremad linnad ja Havai ning muid riikegi: Kanada, Mehhiko, Inglismaa, Saksamaa ja Holland.

Liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Justin Steward Furstenfeld sündis 14. detsembril 1975 Texases. Ta tegutseb lauljana, laulukirjutana, kitarristina ja bändi juhina. Enne Blue Octoberi loomist 1996. aastal tegutses ta bändis Last Wish ning kannab esinedes tema enda pandud nime "5591", mis oli tema raviloleku ajal tema patsiendinumber. Hämmastava laulukirjutusoskusega mees on kirjutanud üle 500 loo ning on lubanud, et lõppu pole oodata ja ta jätkab nende kirjutamist ka pikemas tulevikus. Bändi kitarrist Hudson armastab Justini loodud sõnu ja on öelnud: “Ta räägib tõtt. See kõik on seotud reaalse elu kogemustega, millega kõik ennast siduda ja laulu sisse elada võivad. Sellise isiksusega koos töötada on eriline. Meie muusika puudutab inimest südamest ning selle üle olen uhke”. Justini esimene muusikaline kogemus lapsena oli Roy Orbisoni laul "Crying", mis viis teistegi melanhoolsete artistide kuulamiseni. 14-aastasena ravile läinud Justin püüdis muusika abil oma probleeme eemale peletada. Laulude "What If We Could", "Sound of Pulling Heaven Down" ja "Let It Go" kohta ütleb ta järgmist: “Ma ei mäleta nende lugude kirjutamist. Nad lihtsalt tulevad, kui see kõik minu jaoks liiga raskeks läheb. Nüüd ma lihtsalt ootan mõnd rõõmsat lugu.” Uusima plaadi kahe viimase loo kohta ütleb solist: “Need on ainsad minu kirjutatud armastuslood. Vähemalt ma tean, et ma olen veel armastamiseks võimeline. On tore teada, et mu süda veel töötab.” Kui Justin parasjagu oma bändiga mööda ilma ei tuurita, elab ta oma kodulinnas Texases koos oma naise Lisaga.

Huvitavat[muuda | muuda lähteteksti]

Üks tähelepanuväärseid fakte on üks see, et bändi uusimalt albumilt pärit "Into the Ocean" kujutab surma soovi nii siiralt ja ausalt, et mõned fännid on kirjutanud, et too heliteos on isegi ära hoidnud nende enesetapumõtted. Selle kohta on bändi solist lausunud: “Kui ma tõesti olen niimoodi inimesi päästnud, siis ma ei tea, mida öelda. Aga kui ma seda nende heaks teha saan, miks ma siis endale sama ei saa teha?” Teine mainimist vääriv fakt on see, et multiinstrumentalist Ryan alustas klaveriõpinguid nelja-aastaselt, viiulit ja vioolat hakkas ta õppima vastavalt kuue- ja üheksa-aastaselt.