Barney versioon (film)

Allikas: Vikipeedia
Barney versioon
Barney´s Version
Paul Giamatti Toronto filmifestivalil 2010
Žanr komöödiafilm, draamafilm
Režissöör Richard J. Lewis
Stsenarist Michael Konyves
Operaator Guy Dufaux
Peaosades Paul Giamatti
Rosamund Pike
Dustin Hoffman
Toimetaja Susan Shipton
Levitaja Entertainment One
Aasta 2010
Esilinastus 10. september 2012 (Veneetsia filmifestival)
Kestus 134 minutit
Riik Kanada
Itaalia
Keel inglise
Eelarve 30 miljonit USA dollarit
Piletitulu 8 454 301 dollarit

"Barney versioon" on 2010. aasta Kanada komöödia-draamafilm, mille lavastaja on Richard J. Lewis. Linateose aluseks on Mordecai Richleri samanimeline raamat. Film oli nomineeritud Kuldlõvile 67. Veneetsia filmifestivalil.

Sisu[muuda | muuda lähteteksti]

Barney Panofsky elab oma sõbra Boogiega Roomas. Ta abiellub seal Clara Charnofskyga, kelle vaimne tervis pole raske lapsepõlve tõttu päris korras, ent Clara väidab, et ta on rase ja ootab Barney last. Kuigi hiljem saab Barney teada, et nii see ei ole, ja nõuab lahutust. Clara teeb enesetapu ja endast väljas Barney otsustab koju Montréali tagasi lennata.

Barney saab kiiresti tööd ning kohtub oma tulevase naisega. Nende juudi traditsioone järgivas pulmas kohtub Barney Miriam Granti ja armub temasse esimesest pilgust. Kui Miriam lahkub, jookseb Barney talle järele, ent naine ei soovi temaga elama asuda, tuues ettekäändeks Barney äsjase abielu. Vaatamata sellele saadab Barney Miriamile pidevalt lilli ja kingitusi. Ent kui Barney toob oma vana sõbra Boogie võõrutusravilt mõneks päevaks oma suvekoju, kuhu saabub ka tema naine ja leiab nad koos voodist, on Barney ülirõõmus. Naine lahkub ja nõustub lahutusega. Ent Barney hakkab kahtlema Boogie teguviisis. Ühises kähmluses, kus mõlemad on purjus, komistab Barney, püstol käes, oma paadisillal ning Boogie kukub vette, saades kuuliga pihta. Barney ei usu, et Boogie uppus ja terve filmi loodab, et Boogie tuleb tagasi. Juhtumit uuriv politseiuurija loodab küll Barneylt informatsiooni välja peksta, ent Barney isa Izzy sekkub. Ning kuna politsei ei suuda surnukeha leida, jääb uurimine pooleli.

Kui Barney lõplikult senisest naisest lahutab, kutsub ta Miriami kohtama.