Baltimaade Metsanduse, Veterinaaria ja Põllumajanduse Ülikoolide võrgustik

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Baltimaade Metsanduse, Veterinaaria ja Põllumajanduse Ülikoolide võrgustik (BOVA UN) on liikmesülikoolide võrgustik, mille eesmärk on edendada Baltimaades ja Euroopa Liidus põllumajanduse, metsanduse ja veterinaaria õpetamist kõrghariduse tasemel. Võrgustiku algatamisidee pärineb Põhjamaade metsanduse, veterinaaria ja põllumajanduse ülikooli võrgustikust (NOVA UN). See toetab BOVAt kõikides tema tegevustes ja projektides.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

1996. aastal loodud BOVA eesmärgiks on arendada ja tugevdada selle liikmesülikoolide akadeemilist koostööd ning omavahelist kogemuste vahetamist. Leedus Kaunases 1995. aastal tekkis võrgustik osana NOVABA plaanist arendada koostööd Põhjamaade (NOVA) ja Baltimaade põllumajandusülikoolide (BOVA) vahel. NOVABA koostöö kava võeti vastu ja 1996. aastal sõlmiti Tartus eelleping edasiseks koostööks. NOVABA plaani peamiseks eesmärgiks oli lühiajaliste magistriõppe pakkumine BOVA ülikoolides aastatel 1996 kuni 2000. BOVA on soodustanud liikmesülikoolide õppejõudude omavahelist tööalaste kontaktide vahetust.

1999. aasta oktoobris kohtusid BOVA ja NOVA direktorid taas, et üle vaadata koostöö edenemist ning sõlmida järjekordne leping. Üliõpilased, lektorid ja väliseksperdid andsid NOVABA tegevusele positiivse hinnangu. Nad nimetasid isiklike ametialaste võrkude taastamist plaani kõige edukamaks osaks. NOVABA suurim puudus oli sõltuvus välisabist, eriti Põhjamaade Nõukogust. Teisi rahalisi allikaid otsiti vähe ja seetõttu, kui Põhjamaade Nõukogu otsustas 2001. aastal märgatavalt vähendada rahalist abi, tõmbus NOVABA oma tegevust koomale.