Arutelu:Seksuaalse sättumuse bioloogiline alus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Drawing-Gay flag.png See artikkel pakub huvi Vikiprojektile LGBT, mille eesmärgiks on täiustada LGBT temaatilisi artikleid.

Lisa siia mittevormindatav tekst

Minu meelest see pole hea pealkiri. Pakun pealkirjaks Seksuaalse sättumuse bioloogiline alus. Andres (arutelu) 26. juuni 2017, kell 01:21 (EEST)

Mul on plaanis see artikkel inglise keelest ära tõlkida. See tähendab, et siia lisanduvad ka alapeatükid, mis räägivad lisaks seksuaalse sättumuse kujunemise arvatavatele bioloogilistele põhjustele ka 1) erineva seksuaalse sättumusega inimeste vahelistest bioloogilistest erinevustest ja 2) seksuaalse sättumuse tekke põhjuste poliitlistest aspektidest (vt en: Biology and sexual orientation). Kui viimane veel mahuks pakutud pealkirja alla, siis esimene minu arvates mitte. Kuna inglisekeelses artiklis on 1) punktis välja toodud erinevused loeteluna ilma erilise analüüsita, siis võib-olla neid lihtsalt mitte tõlkida. Siis võiks pakutud pealkiri enam-vähem sobida.
Kuna teadlased ei tea, mis täpselt põhjustavad konkreetse sättumuse kujunemist, siis võib pakutud pealkiri olla ka natukene eksitav. Artikkel räägib võimalikest bioloogilistest alustest, mitte täiesti kindlatest. Võib-olla aitab artikli sõnastus aga selle lahknevuse likvideerida -Taavik27 (arutelu) 26. juuni 2017, kell 09:59 (EEST)
Siis võib-olla "Seksuaalse sättumuse bioloogia" või "Seksuaalse sättumuse bioloogilised aspektid". Andres (arutelu) 26. juuni 2017, kell 12:53 (EEST)

Aga sissejuhatuse järgi räägib artikkel just bioloogilisest alusest. Andres (arutelu) 26. juuni 2017, kell 12:56 (EEST)

Ma ei tõlgi erineva seksuaalse sättumusega inimeste vahelisi bioloogilisi erinevusi, kuna see läheb tõesti teemast mööda. Aga kas teema sidumise poliitiliste aspektidega (nagu inglisekeelses artiklis) on ok? Mina arvan, et teemaga on tegeletud eelkõige selle poliitiliste mõjude tõttu. Seetõttu oleks igati mõistlik põgusalt sellest siin artiklis rääkida. Lisaks ei näe praegu teist kohta kus siduda bioloogiaga seotud argumendid ja väited, mida kasutavad nii LGBT liikumised ja nende vastased.--Taavik27 (arutelu) 5. juuli 2017, kell 19:36 (EEST)
Jah, bioloogilised erinevused võiks olla eraldi artiklis.
Sidumine poliitiliste aspektidest on OK, aga kogu problemaatika kohta peaks olema eraldi artikkel. Andres (arutelu) 5. juuli 2017, kell 19:41 (EEST)