Arutelu:Süvaveeb

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Oleks vaja pealkirjaks panna "Süvaveeb", aga ma ei saa. Kas saaksite aidata @Adeliine: --Erikuke (arutelu) 3. detsember 2019, kell 00:32 (EET)

Teisaldasin. Ivo (arutelu) 3. detsember 2019, kell 01:47 (EET)

Mida on täpsemalt mõeldud selle all, et artikkel vajab keeletoimetamist? Mida muutma peaksin vms? See koolitöö ja ei tahaks seda kasti siia :D --Erikuke (arutelu) 3. detsember 2019, kell 14:54 (EET)

@Ursus scribens: - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 3. detsember 2019, kell 14:58 (EET)

Ma ei saanud päris täpselt vastusest aru? :) --Erikuke (arutelu) 5. detsember 2019, kell 22:04 (EET)

Kuna antud malli lisas Ursus scribens, siis pingisin teda, et ta su kysimusele vastaks. Mõnevõrra kahju, et tal on see märkmata jäänud. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 6. detsember 2019, kell 00:34 (EET)
Keeletoimetamismalli lisas Kasutaja:Kruusamägi, tuleks tema käest küsida. Tegin pärast teda vajalikud parandused ja minu poolest võib malli küll eemaldada. Ursus scribens (arutelu) 6. detsember 2019, kell 01:53 (EET)
Ka koolitöö võiks olla kenas eesti keeles... või vähemalt talutavas. Nüüd vist ehk juba on jah.
Üldiselt soovitaksin aga tutvuda, et mis õigupoolest on artikli juures muudetud. Ivo (arutelu) 6. detsember 2019, kell 02:59 (EET)
Ups, minu viga. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 6. detsember 2019, kell 10:12 (EET)

Lause "Kui süvaveebi näol on tegemist igasuguse sellise veebilehega, mis ei ole tavaliste otsingumootoritega ligipääsetav, siis tumeveeb kujutab endast süvaveebi sügavaimat osa, mis on ligipääsmatu ja peidetud standardsete veebibrauserite ja meetodite eest." ei ole arusaadav. Üks ei ole tavaliste otsingumootoritega ligipääsetav ja teine on ligipääsmatu - milles seisneb vahe? Lisaks on väide "ligipääsmatuse" kohta faktiliselt vale, kuna veebilehe ülesanne on olla ligipääsetav, antud juhul nõuab ligipääs lihtsalt spetsiaalseid vahendeid ja meetodeid. Mispoolest tumeveeb just "sügavaim" on (nt "sügavam" kui pankade sisetarbeks mõeldud eriti turvalised veebilehed), jääb samuti arusaamatuks. Loodetavasti saaks algallikat paremini refereerida (kui juba too muidugi lootusetult segane pole). --Ehitaja (arutelu) 6. detsember 2019, kell 17:51 (EET)

Veel krüptilisem on fraas "#1 tumeveebi tööriista" kohta. Mida see tähendama peab, mis oli tööriista nimi ja kas siin on peetud silmas tõepoolest tänapäevases tähenduses tumeveebi (erinevalt eelnevast jutust veebilehtede kohta, mida omanik ise käsitsi kuhugi kataloogi polnud lisanud), jääb teadmata. --Ehitaja (arutelu) 6. detsember 2019, kell 17:56 (EET)
Viimane alajaotus on täitsa metsa läinud. Pealkirjale "Indekseerimismeetodid" järgneb lausejupp "Meetodid, mille abil välditakse veebilehtede indekseerimist tavaliste otsingumootorite poolt", ehk siis sisuliselt on jutt "mitteindekseerimismeetoditest" ehk indekseerimise vältimise meetoditest. Pealkiri on sisu vastand. Tegelikult on loetelus mitte meetodid, vaid süvaveebilehtede liigid või tüübid. Nimetused on muidugi läbi mõtlemata, nt tarkvara ei ole indekseerimistõrjemeetod ega veebilehetüüp, selle all räägitakse hoopis ligipääsuks eritarkvara nõudvatest veebilehtedest. Kõigele lisaks lõpeb loetelu internetiarhiividega, mis pole ei indekseerimismeetod, indekseerimise vältimise meetod ega süvaveebi tüüp, vaid teatud metafoorses mõttes süvaveebi vajunud lehti (räägitakse kadunud, mitte peidetud sisust) kättesaadavaks muutvad saidid. Enne läbikirjutamist tuleks sisu selgelt läbi mõelda; praegune segadik põhineb tõigal, et sisu pole endale süsteemselt selgeks tehtud. --Ehitaja (arutelu) 6. detsember 2019, kell 18:06 (EET)