Arutelu:Sõnnik

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Lehmasõnnik[muuda lähteteksti]

Mitu linki on märksõnale lehmasõnnik. Selle võiks siia suunata--Bioneer1 (arutelu) 28. oktoober 2014, kell 18:56 (EET)

Tere Bioneer1!
Parem mitte - Gene Logsdon, Holy Shit: Managing Manure to Save Mankind...
erinevate kodustatud loomade väljaheited on erineva biokeemilise koostise ja toimega veise sitt pole ka sama mis lehma ja hobuse oma on üsna toitainete vaene (mälu minu järgi) hoopis oma ette klass on farmiloomade ravimi....
Mariina 28. oktoober 2014, kell 19:04 (EET) alias Простота

Väide vanemas kirjakeeles[muuda lähteteksti]

Virts väetisena koosneb loomade vedelatest väljaheidetest, mis segatud vee ja sõnnikuosadega. Virts, mis hoitakse kindlates päält kaanetatud nõudes, kuhu ei pääse ligi ei väline vesi ega õhk, on suure väärtusega. Virts sisaldab kaalit (0,5%) ja lämmastikku (0,2%), vosvorhapet on vähe. Et vosvorhappe puudust parandada, tuleb virtsa-auku aeg-ajalt mõni peotäis toomasjahu visata.

See tuleb ikka tänapäevases keeles kirjutada, isegi kui see on ümber sõnastatud!--Raamaturott (arutelu) 8. juuli 2015, kell 18:48 (EEST)

Laudasõnnik[muuda lähteteksti]

Ilmselt suunata märksõna laudasõnnik (laudast saadav sõnnik) ka siia--Estopedist1 (arutelu) 8. november 2015, kell 17:22 (EET)

Tere Estopedist1!
ma ei saa aru, mis häda Sul selle sõnnikuga on kord inimsõnnik, äkki vihmaussi ja kanakaka ka ja nüüd siis laudasõnnik ☺ - kust mujalt Sa mõtlesid seda tänapäeval meie oludes saada - Aafrikas võib-olla tõesti kasvab sõnnik maamullal aga meil mail on ilmastik sääranume, et inimene kuhjab oma söögikraami hoiule lautadesse hilisemaks tarbimiseks ja sääl omakorda lükatakse sõnnikuhoidaltesse või ka mahutitesse ja sealt imetakse pumbaautoga välja ja väljalaskepumbaga pritsitakse põldudele .... nalja ei kusagilt päriselu on selle nimi ... artikkel on liiga pisike aga ee ei tähenda, et on mõttekas (minu arust) kõike siia suunata ... kuhu Sa inimese oma suunaksid: kas kanalsiatsiooni või veepuhastusjaama? ...
Mariina 8. november 2015, kell 18:06 (EET) alias Простота