Arutelu:Rjurik

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Miks ei võiks olla eraldi artiklit Varjaagid? Andres 7. august 2006, kell 10:57 (UTC)

Võtsin selle esialgu välja:

Poola professori Andrzej Bajori teostatud geeniuuringute järgi oli Rjurik soome-ugri päritolu. Uuringute käigus leiti 68% 191 väidetava Rjuriku järeltulija geenidest soome-ugri päritolule viitavat N1C1 haplogrupi alatüüpi (kusjuures Vladimir Monomahhi järglaste hulgas 100%).[1]

Allikas on ebamäärane ja primaarne ega sisalda otseselt neid väiteid. Andres 6. aprill 2011, kell 07:57 (EEST)

Ärge unustage, et Novgorod oli vabariik, kus isegi bojaarid olid valitavad, ametiaeg kestis, kuni rahvas ametniku tagasi kutsus. Te ei saagi Rjuriku kohta dokumente, sest see oli tema hüüdnimi ema perekonnanime - Sokolova - järgi. Rjurik on vn k kotkas. Hüüdnimi on rahvapärane ja vene akadeemikud, nagu libateadlased ikka, valetavad, nii, kuidas parasjagu kasulik on. Rjuriku kodu on ilmselt Irboskas, kus tema pere elas ja ta oli kindlasti vedausu preester Rügeni peakirikus. Otsige Rjuriku kui Ioan Emanueli poja kohta, seal on ka perekonnanimi, mida ma ei mäleta, ka ema eesnime ei mäleta. Ema oli venelanna. Rjurik valiti ametisse Rügeni peakiriku preestri kohalt. Kiri on seal ja sõna "narjad" tähendab päritavat järjekorda või sõjaväes kohustust postile minna tänaseni, novgorodlased kirjutavad Ioanile , et nagu tead, meil pole narjadi ja valisime sinu. Võimalik, et tema isa Emanuel oli liivlane. Eesti oli siis Liivimaa ja üks maailma rikkamaid kohti. Libateadlased tõlkisid sõna "narjad" nagu tähendaks see korda. Seal Euroopas on dokumante tema kohta kilodes. Kiri on ka kiriku arhiivis alles, kirik ise hävis tuumasõjas ca 200-600 aastat tagasi. Pommi jäljed maastikul on ilmsed. Kiriku projekti kasutati Peterburi Kaasani Katedraali ehitamisel ja Rooma Peetruse kirik on sama projektiga. Mingit kristlust siis polnud, uue kronoloogia kohaselt sündis Kristus ca 1160. aastatel. "Ristirüütlid" olid ka ise vedausku ja kandsid meie vana veda usu risti, röövisid ära meie kirikukellad, tuhandeid kariloomi, tapsid naisi ja lapsi julmal viisil, mille üle üks saksa poeet uhkustab oma Irboska all kirjutatud poeemis, mis on samas arhiivis. Nii on lood.

Võtsin välja.

Palun vaadake ka neid Vigala Sassi refereeringuid. Minu meelest tuleks kärpida või hoopis välja jätta. Andres (arutelu) 25. veebruar 2015, kell 11:01 (EET)

Või teise pealkirja alla tõsta. Ma ei tea, mis žanri Vigala Sassi raamat kuulub. "Rjurik ilukirjanduses"? --Minnekon (arutelu) 17. juuli 2016, kell 23:58 (EEST)

Mind igatahes praegune häirib. Andres (arutelu) 18. juuli 2016, kell 14:38 (EEST)

Võtsin Vigala Sassi lõigu välja, kuni kellelgi hea idee tekib, mida sellega peale hakata: --Minnekon (arutelu) 21. juuli 2016, kell 00:07 (EEST)

"Vigala Sassi järgi olid Sini Siniuss, Inmar Truuvaar ja Helga Rüärääk emakaru lapsed ja kuningad. Helga Rüärääk oli grivitsate (!) ja sküüdi hõimude ühendaja. Ta oli sauromaat, sünnitas kaksikud tütred, Olga ja Olegi. Kuna sel ajal kaksikute sünd oli slaavlastel seotud kurjaga, tehti üks neist poisiks. Ta toimis Seto, Liivi, Terri, Luutsi, Ilmla, Krasna ja Kuremaa kuningana, ja lõi hiljem sauromaatide ja griivitšite riigi (Sküütia). Tema järglased lasid jalga hunnide eest Madalmaadesse.
Rjurik Normandski (vürst 5.–6. sajandil) tõi Normandiasse ja Aiida saartele löödud russakid uuesti Polesjesse, kus nad segunesid ilmerlaste ja luutsidega.
Rjurik Rimski oli vürst 9. sajandil, Kiievi-Venemaa ühendaja 4.–5. sajandil (mõningatel andmetel), kes oli tuntud hilisema Tšehhoslovakkia aladel.
Rjurik Skandinavski tuli arvatavasti Taani mailt, kuna teda peeti ka viikingiks.[2]"
  1. Rurikid Dynasty Dinosaur Nationality Association Project
  2. Aleksander Heintalu e. Vigala Sass. Estide (tšuudide) hingestatud ilm. II. Sõnade seletus. Lk. 299, 304 ja 314.