Arutelu:Njuuton meetri kohta

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Njuuton meetri kohta pole ainulaadne ühik pindpinevuse jaoks. Kombinatsioonid põhiühikutest eraldiseisva artikli jaoks pole minu hinnangul piisavalt märkimisväärsed. Märkimisväärset kombinatsiooni märgitakse tihti mingi teadlase nimega ja sel juhul on eraldi artikkel juba vajalik. Näiteks on Newton põhiühikute kombinatsioonina kasutusele võetud, et ei peaks igakord kg korda meeter ruutsekundi kohta kirjutama kg*m/s^2.--MirkoM (arutelu) 11. jaanuar 2019, kell 22:15 (EET)

Miks mitte? Andres (arutelu) 12. jaanuar 2019, kell 16:54 (EET)
Kas peaks olema artiklid kg*m/s^2, kg*m^2, kg*m^3/s, kg*m^2, N*m^3, m^4 jne jne jne....? Kõik võimalikud esinevad kombinatsioonid? Võttes veel kasutusele eesliited saaks mitmekordselt rohkem. Lisaks võib pindpinevust mõõta ka teistes ühikutes: düünides ruutsentimeetri kohta, ergides ruutsentimeetri kohta, džauli ruutmeetri kohta.--MirkoM (arutelu) 13. jaanuar 2019, kell 16:48 (EET)
Noh, sellised, mida reaalselt kasutatakse. Aga vähemalt üks pindpinevuse ühik võiks ju olla.
Kui sellega ka muud mõõdetakse, saab siin sellest rääkida ka.

Andres (arutelu) 13. jaanuar 2019, kell 23:33 (EET)

Iseenesest arvan, et seda lehekülge pole vaja. Njuutonites meetri kohta mõõdetakse näiteks ka jäikust.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 14. jaanuar 2019, kell 02:23 (EET)

Seda enam oleks ju tarvis. Muidu tuleks kõne alla ümbersuunamine.
Ja ma ei saa argumendist aru. Mõõtühikute loendis on teisigi. Andres (arutelu) 14. jaanuar 2019, kell 09:47 (EET)
Ka ainulaadsuse argument on arusaamatu. See on ju tänapäeval põhiline ühik, jah, on võimalik ka eesliiteid panna, mis siis? Ja N on sellepärast, et definitsioonis figureerib jõud. Andres (arutelu) 14. jaanuar 2019, kell 10:49 (EET)
Mina leidsin Mõõtühikute loendist ainult meeter sekundis, meeter sekundi ruudu kohta, njuutonmeeter, njuutonsekund ehk selliseid artikleid on väga vähe. Argument on, et antud teema ei ole piisavalt tähelepanuväärne eraldiseisvaks artikliks. Tähelepanuväärsusest on kirjutatud (Vikipeedia:Tähelepanuväärsus), et "Vähem tähelepanuväärne teema võib leida avamist laiemale teemale pühendatud artiklis". Seega ühiku N/m kasutamine pindpinevuse ühikuna sobib minu hinnangul laiema teema pindpinevus artiklis koos teiste pindpinevuse ühikutega. Minu arvamus on, et probleem ei ole ka artikli hetkeolukorras ja selline ühikute kombinatsioon ei ületa eraldi artikli koostamiseks vajaliku tähelepanuväärsuse lävendit.--MirkoM (arutelu) 14. jaanuar 2019, kell 11:42 (EET)
Tähelepanuväärsuse üle võib vaielda. Kui see pole tähelepanuväärne, siis tuleks siia teha ümbersuunamine. Antud juhul oleks sel juhul tarvis täpsustuslehte, sest tegu on vähemalt kahe mõõtühikuga, kuigi neil on sama dimensioon. Andres (arutelu) 14. jaanuar 2019, kell 20:13 (EET)