Arutelu:Malaaria

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Pärast mitmekordset tsükli läbimist areneb erütrotsüütides osast merozoiitidest gametotsüüdid suguliseks arenguks sääskedes? --Epp 24. mai 2011, kell 01:55 (EEST)

--MastiBot!

Püüdsin täna toodud linki avada, ei avanenud, lugesin piirnevat teksti ning püüdsin asendada allika:

Mariina 8. juuli 2013, kell 08:45 (EEST)


Tere Pietadè! ‎ Ravi 21. sajandil: 24. aprillil 2015 andis uudistekanal BBC World News teada, et haiguse vastane vaktsiin on läbinud kliiniliselt katsetused esmakordselt edukalt.)

Ma ei oska täna artiklit ka selgemini koostada, ma arvan, et võiks (mina võin) püüda läbi mõelda malaaria Aafrika la(p)steelu(s); ──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── Sattusin täna lihtsalt vaatama ja kuulama; saadet, mitmete RV tunnustatud ekspertide osalusel, ja sisu oli veenev; sestap kirje, loodan et nad panevad artiklisse ka %-d kirja.
"Tonninimeste" tapmise kuulamise järel see "nupp" mõneti ergastav! —Pietadè (arutelu) 24. aprill 2015, kell 20:43 (EEST)
Ja lisaks, nad tõid välja ka Aafr. laste ellujäämispr-d, tänu vaktsiinile; ma muidugist ei tea, kas normkatsetusperiood valiidse vastuse saamiseks on 3 a-t
Seda ma (arvan end) tea(vat), et ühikut bbc ep olex olemas, kui nad valetaxid.—Pietadè (arutelu) 24. aprill 2015, kell 20:59 (EEST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── ma ei oska sõnu õigesti ja poliitiliselt korrektselt seada ja pealegi pole ma jõudnud piisavalt tutvuda avaldatud materjalidega - minu seisukoht lähtus kahest mõttest 1) haigus eluneb lümfoid(-immuun)süsteemi läbi (alatoitumusega lastel ei pruugi välja areneda toimivat LI-süsteemi jne) 2) me ei tea kui 'õnnelikuks' need kliinilistes katsetes osalenud Aafrika väikelapsed said, kas sama korratakse Euroopa väikelastega? kas neid lapsi hakatakse edaspidi tasuta vaktsineerima juhul kui vanemaid on kõikide reeglite kohaselt instrueeritud?) kolmandaks kuidas läbi mõelda see, et haigustekitaja püütakse elimineerida enne maksarakkudeni jõudmist maks aga on ühtlasi lümfivõrgustik (kui sain aru) - mis on toime kandjad kas püütakse immuunvastuseid mahendada nii, et haiguse sümptomeid ei ilmne? jne jne; ja pealegi on meil siin Eestiski lõpuni vaidlemata, kas vaktsiinid on kasulikud ja mis 'teeneid' nad veel välja arenemata LI-süsteemile teevad... 3) valetamise kohta ma ei tea, see võib võrreldes kõige avaldatuga liiga karm sõna olla ...

Mariina 24. aprill 2015, kell 21:35 (EEST) alias Простота


  • kas GlaxoSmithKline on investeerinud rohkem kui 350 miljonit dollarit ja võimalik, et lisaks 260 miljonit[1] - mis maksavad 'vaktsiinikesed?'

Mariina 24. aprill 2015, kell 20:14 (EEST) alias Простота

Otsing stringiga "malaria" annab sellise tulemuse, konkreetne artikkel saate kohta peaks olema see siin: New malaria vaccine could be available in months. —Pietadè (arutelu) 25. aprill 2015, kell 08:55 (EEST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── Tere Pietadè!

mulle jäi silma vereproovides antikehade tuvastamine (siinkohal ehk tasuks meenutada süüfilise antikehadega seonduvat ja kui kiiresti jõuab elunditesse);

Kui 'oleks malaariavastane vaktsiin sündinud' siis 'oleks sündinud ka HI-viirusevastane vaktsiin', mulle meenub millegipärast, et neil on LI-süsteemis lähedased märklaudrakud.

Seniks kuni täpsem 'levi puudub', teeksime õige nii, et ma püüan vaadata natuke malaariat ja pisut kirja panna, et Vikipeedia lugejatel tekiks 'ettekujutus' kus neil inimkehas erütrotsüüdid liiguvad ja elunevad - siis veel kaasasündinud malaaria ja cerebral malaria. Pilt aitab ehk kuvada tekitajate liikumist kehas ja kas sama teeks ka 'vaktsiinimolekulid'.

Aga see võtab veidi aega, sest Maake siin ka leebumas on ja mina saaksin 'jõuga muidugi' sibulad, herne-, porgandiseemned jm sisse trügida...

Mariina 25. aprill 2015, kell 09:26 (EEST) alias Простота


Artiklis on juttu malaaria levikust Eestis 19. sajandi esimesel poolel, kuid ei ole kirjutatud midagi sellest, miks malaaria Eestist kadus. Velirand (arutelu) 14. august 2015, kell 19:18 (EEST)