Arutelu:Kvantimine

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Siia ei viita ükski lehekülg.

Minu meelest tuleks selle pealkirja all rääkida füüsika mõistest. Andres 15. detsember 2006, kell 19:31 (UTC)


"Signaal on sõnumi (informatsiooni) füüsikaline kandja." Kas signaal mitte ei olegi sõnum? Signaali/sõnumi kandjaks on mingis füüsilises keskkonnas - magnetlint, mälupesad - formeeritud magneetilised või kvantidel põhinevad väärtused või midagi sarnast. --Rünno 27. november 2009, kell 17:12 (UTC)


Võib-olla on siin midagi sassi aetud. Kui õigesti aru saan, siis sellega, mida inglise keeles sampling'uks (diskreetimine) nimetatakse, kaasneb ainult "ajas diskreetne" signaal ja quantization (kvantimine?) on on asja teine pool. 90.190.114.172 10. aprill 2011, kell 10:54 (EEST)


Intervikilinkidega on midagi lahti: siin on ka eestikeelne link Sämplimine. Andres 12. aprill 2011, kell 05:43 (EEST)


Siin on kategooria "Automaatika", aga helitöötluse diskreetimisteemad (koos põhiartikliga "Diskreetimine") on miskipärast siia ümber suunatud. Ma ei leia selle kohta selgitust. Kas helitöötluse asjatundjad saaksid seda kommenteerida? Kuriuss 4. juuli 2015, kell 14:43 (EEST)


Kvantimine ja diskreetimine pole päris kattuvad mõisted:

  • signaalitöötluses kasutatakse diskreetimist eelkõige ajalises seoses ja selle all mõistetakse ajas pidevalt muutuva signaali asendamist selle järjestikuste üksikväärtuste ehk diskreetide jadaga (ingl sampling, sks Abtastung);
  • kvantimine on nende diskreetide endi jagamine lõplikuks arvuks vahemikeks (astmeteks) ja ühtlasi nende kvantimisastmete väärtuste väljendamine kahendkoodis (ingl Quantization, sks Quantisierung (Signalverarbeitung)).

Seega on ikkagi vaja eraldi artikleid Kvantimine ja Diskreetimine. Õigupärast on diskreetimise sünonüüm sämplimine, nagu ongi artiklis Sämplimine kirjas.

Signaali kohta on mitu eraldi artiklit: Signaal (tehnika), Elektrisignaal, Digitaalsignaal jt, nii et siit võib selle määratlemise välja jätta. – LAviki (arutelu) 26. jaanuar 2018, kell 08:24 (EET)

Jah, kuid väljajäetud asjalik materjal tuleks tõsta kas arutelulehele või teise sobivasse artiklisse. Tõstsin väljatõstetud jutu praegu artiklisse signaal (tehnika).--Andrus Kallastu (arutelu) 1. veebruar 2018, kell 14:53 (EET)