Arutelu:Junckeri komisjon

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Minu meelest ei ole sellist tava või reeglit, et valitsusi peab nimetama n-ö valitsusjuhi täisnime kaudu. Pigemini vastupidi, st räägitaksegi Junckeri komisjonist, Barroso esimesest ja teisest komisjonist, von der Leyeni komisjonist. Junckeri komisjoni puhul on pikemalt kasutatud ka "Jean-Claude Junckeri juhitav komisjon". Teen ettepaneku selle artikli pealkiri tagasi Junckeri komisjoniks muuta.--Merleke5 (arutelu) 9. november 2019, kell 00:00 (EET)

Syndigu nõnda. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 9. november 2019, kell 00:03 (EET)
Seda peab tegelikult mõtlema. Meil on siiani olemas ainult artikkel Barroso teisest komisjonist, mis on ilma eesnimeta, aga kõik valitsuste koosseisud on meil koos peaministrite eesnimedega. Ideaalis peaksid need olema lahendatud samal kujul, kuigi võib ju lubada ka erandit, et EK koosseisud on ainult perenimedega ja valitsused siis endiselt eesnimedega. Ideaalis võiks olla aga ühtviisi. Ja valitsuste põhjal võib öelda, et Vikipeedias on eesnime kasutamise tava olemas ja aastatega kinnistunud. -- Toomas (arutelu) 9. november 2019, kell 13:08 (EET)
Kas pead silmas Eesti valitsuste koosseise? Mõtlesin selle üle ka, aga Euroopa Komisjoni puhul on tava rääkida komisjoni presidendi juhitavast komisjonist ja seda lühidalt justnimelt nt Junckeri komisjon. Ma teeksin vahet Eesti valitsusel ja Euroopa Komisjonil. Eriti arvestades, et senine tava on määrata komisjoni presidendiks n-ö vanade riikide poliitik, ja neil kipub olema rohkesti eesnimesid. Juba von der Leyeni puhul tekiks küsimus, mitut eesnime kasutada (kuigi ta ise vist kasutab ainult ühte). Euroopa Komisjoni artiklis on kõik komisjonid nimetatud üksnes perenime järgi.--158.169.150.6 10. november 2019, kell 19:10 (EET)

"22. oktoobril kiitis parlament Junckeri komisjoni tervikuna heaks ja Euroopa Nõukogu 23.–24. oktoobri istungil määras nõukogu uue komisjoni ka ametlikult ametisse."

Päris kindlasti ei määranud Junckeri komisjoni koosseisu ametisse Euroopa Nõukogu (Council of Europe)! Euroopa Nõukogu ja Euroopa Ülemkogu ei ole üldse sama asi.--Merleke5 (arutelu) 9. november 2019, kell 02:31 (EET)

Ja päris kindlasti ei ole ka von der Leyeni komisjon ametisse astunud, nii et siin on korralikult valeinfot. -- Toomas (arutelu) 9. november 2019, kell 13:02 (EET)

Ülal välja toodud vead parandatud. -- Toomas (arutelu) 9. november 2019, kell 13:15 (EET)