Arutelu:Funktsioon

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Funktsioon (matemaatika) alla käib ka Siinusfunktsioon, siinus ei räägi üldse siinusfunktsioonist.

Artikkel Siinus rääkis enne ja räägib ka nüüd siinusfunktsioonist. Ta oli lihtsalt poolik (ja on ka praegu poolik). Andres 13. september 2007, kell 06:10 (UTC)

"Täpsustuslehekülg on Vikipeedias loodud selleks, et kaks või enam sama nimega, kuid sisuliselt erinevat teemat ei satuks konflikti. [...] Täpsustuslehekülgedel on üks kindel eesmärk: lasta lugejal valida erinevate lehekülgede vahel, mis võiks asuda sama pealkirja all." (Vikipeedia:Täpsustuslehekülg). Tulenevalt täpsustuslehe määratlusest: kas siin on plaanis täpsustusleht või tavaline artikkel? Kui täpsustusleht, on parandus arusaamatu, kui tavaline artikkel, tuleks see vastavalt vormistada.--Andrus Kallastu (arutelu) 6. oktoober 2019, kell 16:03 (EEST)

Meil on omajagu täpsustuslehti, kus on alguses välja toodud peamine tähendus või siis üldkeele tähendus, millest artiklit pole, ning kus seejärel on loetletud (ülejäänud) mõisted või märksõnad. Minu meelest on arusaadav, et tegu on täpsustuslehega.
Ma tühistasin eelkõige sellepärast, et siia olid seisma jäetud poolikute lausete algused, mis kindlasti ei sobi. Praegusel kujul märksõnade loendit võib pidada üldjoontes sobivaks, kui sulgudes osadest eristamiseks piisab. Pikne 6. oktoober 2019, kell 16:15 (EEST)

Ega filosoofias ei tähenda funktsioon midagi muud kui üldkeeles. Bioloogias on ka enam-vähem samas tähenduses. Samas, matemaatikas ja informaatikas ning muusikas on tegu hoopis teiste tähendustega. Teisest küljest, matemaatiline tähendus on nii tuntud, et see vist ulatub ka üldkeelde. Mina teadsin üldse matemaatilist tähendust enne kui "üldkeelset". Andres (arutelu) 6. oktoober 2019, kell 18:10 (EEST)

Minu poolest võib selle üldkeele tähenduses ka lihtsalt ära jätta. Pikne 6. oktoober 2019, kell 18:14 (EEST)
Minu meelest on oluline, et see oleks antud, ja definitsioonid peaksid siin ka olema. Aga ei saa öelda, et kõik teised tähendused täpsustavad seda üldkeelset tähendust.
Kui järele mõelda, siis võib-olla räägitaksegi filosoofias "funktsioonist" rohkem seoses bioloogiaga, muidu öeldakse pigem "otstarve". Andres (arutelu) 6. oktoober 2019, kell 18:20 (EEST)