Arutelu:Biometaan

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

mis vahe on biometaanil ja metaanil. Ja miks on ökoloogia kategoorias?--Hendrix 26. jaanuar 2008, kell 20:06 (UTC)

Rootsi vikis nimetatakse biometaanist gaasi, mis koosneb peamiselt metaanist ja mida toodetakse biomassist.
see rohkem "roheliste" termin, mis ei peegelda asja sisu. Kui lehm peeretab, siis ka eraldub metaani. Ja metaan on konkreetne keemiline ühend, mille olemus ei sõltu saamisviisist--Hendrix 26. jaanuar 2008, kell 20:48 (UTC)
Ökoloogia kategooria ka minu meelest ei ole sobiv. Nähtavasti on kategooria panija pidanud silmas keskkonnaõbralikkust.
Tegu on ikkagi erinevate mõistetega. Esiteks ei ole biometaan puhas metaan, teiseks on siin mõeldut toodet, mitte keemilist ainet. Andres 27. jaanuar 2008, kell 06:50 (UTC)
siis me peaksime rääkima ka bioetanoolist ja muudest bio asjadest--Hendrix 27. jaanuar 2008, kell 07:01 (UTC)
Jah. Bioetanooli kohta ongi artikkel. Andres 27. jaanuar 2008, kell 07:58 (UTC)
minu arust ajab selline asjade käsitlus asja segaseks. Nagu oleks olemuslik vahe etanoolil ja bioetanoolil, metaanil ja biometaanil. Ilmselt on see probleemiks ka bioetanooli artikli kirjutajale, sest kord on kasutatud terminit bioetanool ja siis jälle etanool. Nii peaksime muide, minu arust rääkima ka tuumakullast, sest mõne aatomi jagu kulda osatakse tänapäeval kiirendites kokku klopsida küll. Ja kui norida, siis viina valmistatakse mitte etanoolist, vaid bioetanoolist.--Hendrix 27. jaanuar 2008, kell 09:50 (UTC)
Entsüklopeedia ei räägi ainult asjadest, vaid ka mõistetest. Kui mõisted on erinevad, siis võib ka erinevad artiklkid teha. Andres 27. jaanuar 2008, kell 10:05 (UTC)

Üle kirjutatud. Varasem tekst, mis on praegusega vastuolus, on niisugune:

Biometaan on gaas, mis tekib metaankäärimise käigus – anaeroobsete mikroorganismide elutegevuse toimel lagunevad orgaanilises materjalid ning eralduvad gaasiline süsinikdioksiid (CO2) ja metaan (CH4). Looduses toimub metaankäärimine näiteks järvede põhjasetetes. Tööstuslikult kasutatakse seda protsessi biomassist või orgaanilistest jäätmetest kütuse (biogaasi) tootmiseks.

Andres (arutelu) 11. detsember 2015, kell 23:25 (EET)

Kopipeist[muuda lähteteksti]

eemaldasin kopipeisti. Detektiivitööks ka varasem versioon: Eri:Diff/5314807, mida mitmed kasutajad, sh kasutaja:Kuriuss ja kasutaja:Kruusamägi olid toimetanud--Estopedist1 (arutelu) 9. mai 2019, kell 23:15 (EEST)

Märkused[muuda lähteteksti]

Võiks veidi laiemalt seletada, miks on prügilagaasist reoveesetetest ja biojäätmetest biometaani tootmine väiksema potentsiaaliga. Samuti võiks lisada “Biometaan Euroopas” alla, mida kujutab endast täpsemalt soodustariifide süsteem Suurbritannias, Austrias ja Prantsusmaal. Mlojang (arutelu) 11. november 2019, kell 10:51 (EET)