Arutelu:Apriorism

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Kas siin räägitakse samast asjast? en:A priori and a posteriori. Enwikis suunab "Apriorism" sinna. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 13. november 2017, kell 01:19 (EET)

Inglise vikis on koondartikkel. Andres (arutelu) 13. november 2017, kell 01:22 (EET)
See artikkel kattub väga suures osas aprioorsuse artikliga, ilmselt oleks mõistlik need üheks artikliks koondada? --Märt Põder (arutelu) 11. jaanuar 2018, kell 10:16 (EET)
Samas võib ütelda, et kui aprioorsuse artikkel tegeleb mõiste elementaarse sisu selgitamisega, siis siinne artikkel keskendub apriorismi kui sellele mõistele rajatud filosoofiliste doktriinide ajaloolisele arengule. Natuke parema pildi saab erinevusest näiteks saksa vikipeedia vastava artikli põhjal. Ses mõttes võib neid artikleid ka täiesti eraldi hoida ja siinses artiklis peaks ilmselt apriorismi ilminguid püüdma siis veel täpsemalt kirjeldada ning ka definitsiooni piirata teatud ajajärgu filosoofiliste õpetustega ning mitte niivõrd või ainult aprioorsuse mõiste endaga. --Märt Põder (arutelu) 11. jaanuar 2018, kell 10:25 (EET)
Siin all saaks iseenesest kirjeldada nii aprioorsuse ja aprioorse teadmise küsimust saksa klassikalises idealismis kui teadusfilosoofias kui ka analüütilises filosoofias. Nii oleks see kokkuvõttev artikkel ja sel juhul võiks see viidata spetsiifilisematele artiklitele eri filosoofide käsitluste kohta vmt. Ma samas ei kujuta, kas keegi sellise töö tahaks ette võtta -- sel juhul tuleks hoopis teistest artiklitest (ja saksa ja inglise vikipeedia liigenduste eeskujul) siia sisu juurde tuua. --Märt Põder (arutelu) 11. jaanuar 2018, kell 10:45 (EET)