Arutelu:Antikommunism

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Artiklis Kommunism öeldakse, et sõnal on kolm tähendust. Siin peaks täpsustama, millist tähendust mõeldakse. Andres 12. detsember 2005, kell 20.41 (UTC)

George Orwell[muuda lähteteksti]

Kas on päris õige öelda, et Orwell oli antikommunist? Tõesti, üpris selgelt oli ta totalitaarse riigikorralduse vastu ning ka anti-stalinist, kuid väita, et ta oli kommunismi kui sellise vastu võib minna natukene liiga kaugele. Üle üldse peaks artiklis, mis räägib reaalsete isikute seisukohtadest olema veidi rohkem viidatud või selgitatud. --Hendrik (arutelu) 5. juuni 2012, kell 19:53 (EEST)

Selgitus peaks olema artiklis George Orwell, eks ole? Seal leidub ainult niisugune tsitaat: "Iga rida, mille ma alates 1936. aastast olen kirjutanud, on kirjutatud otseselt või kaudselt totalitarismi vastu ja demokraatliku sotsialismi poolt, nagu mina seda mõistan." (1946). Täpset viidet pole.
Ma ei tea, kas see on antikommunism. Antikommunism tuleb täpselt defineerida. Ma ei ole kindel, kas antikommunist peab tingimata olema igasuguse kommunismi vastu. Andres (arutelu) 6. juuni 2012, kell 22:55 (EEST)