Armastus on see

Allikas: Vikipeedia
Armastus on see
Love Actually
Žanr romantiline komöödia
Režii Richard Curtis
Produtsent Duncan Kenworthy
Tim Bevan
Eric Fellner
Debra Hayward
Liza Chasin
Stsenaarium Richard Curtis
Peaosades Hugh Grant
Liam Neeson
Colin Firth
Laura Linney
Emma Thompson
Alan Rickman
Keira Knightley
Martine McCutcheon
Bill Nighy
Rowan Atkinson
Muusika Craig Armstrong
Operaator Michael Coulter
Montaaž Nick Moore
Filmistuudio StudioCanal
Working Title Films
DNA Films
Levitaja Universal Pictures
Aasta 2003
Kestus 136 min
Riik Suurbritannia
Keel inglise, portugali
All Movie Guide'i profiil
IMDb profiil
Filmiveebi sissekanne
movies.ee profiil

Armastus on see (inglise: Love Actually) on Briti 2003. aasta romantiline komöödiafilm. Film räägib kümnest eri inimesest, kelle erinevad armastuslood on sageli omavahel seotud. Film algab, kui jõuludeni on viis nädalat ja algab loendus jõuludeni. Filmi lõpus on epiloog, mis leiab aset kuu aega peale jõule.

Sisu[muuda | muuda lähteteksti]

Film algab Davidi taustalugemisega, kes ütleb, et alati kui ta arvab, et maailm on tume koht, mõtleb ta Heathrow lennujaama saabuvatele reisidele ja puhtale armastusele, mis seal on, kui sõbrad ja sugulased tervitavad oma armastatuid. David ütleb ka, et inimesed, kes 11. septembril lennukites hukkusid, saatsid viimaste sõnumitena armastussõnumeid, mitte viha. Peale seda näitab film mitmete inimeste armastuslugusid:

Billy Mack ja Joe[muuda | muuda lähteteksti]

Oma kauaaegse mänedžeri abiga lindistab Rock'n'rolli legend Billy Mack jõuluversiooni The Troggsi hitist Love Is All Around. Kuigi ta arvab, et lugu on kohutav, asub ta seda siiski promoma, et see tõuseks jõulude number üks singliks. Kui laul saab tõepoolest number üks singliks, läheb ta Elton Johni korraldatud peole võitu tähistama, aga läheb sealt kiirelt oma mänedžeri koju, sest tunneb, et viimane vajab tunnustust. Joe juures pakub ta, et nad võiksid jõule tähistada, end purju juues ja pornot vaadates.

Juliet, Peter ja Mark[muuda | muuda lähteteksti]

Juliet ja Peter abielluvad armsal pulmatseremoonial, mille korraldab ja salvestab Mark, Peteri parim sõber ja isamees. Ühel päeval külastab Juliet ootamatult Marki ja avastab, et Mark filmis ainult teda. Juliet on seepeale segaduse, sest arvas, et ta ei meeldi Markile. Mark ütleb, et ta hoidis alati oma tunded enda teada, sest ta ei soovinud Julieti ja Peteri suhet mõjutada. Jõulude ajal otsustab Mark oma tundeid Julietile tunnistada ja näitab talle vaikides kaartide peale kirjutatud teksti. Juliet suudleb Marki ja peale seda otsustab Mark oma armumisest üle saada ja eluga edasi minna.

Jamie ja Aurélia[muuda | muuda lähteteksti]

Kirjanik Jamie valmistub minema Julieti ja Peteri pulma, aga avastab, et ta tüdruksõber jättis sinna tulemata, sest pettis teda ta vennaga. Murtud Jamie läheb oma Prantsusmaa suvilasse, kus ta kohtab majahoidja Auréliat, kes oskab ainult oma emakeelt, ehk portugali keelt. Kuigi nende vahel on keelebarjäär, mõistavad nad, et neil on sarnased iseloomud ja nad kiinduvad üksteisesse. Kui Jamie Inglismaale naaseb, mõistab ta, et ta on Auréliasse armunud ja läheb keeltekooli portugali keelt õppima. Ta naaseb Prantsusmaale, et naine üles otsida ja teeb talle abieluettepaneku. Aurélia nõustub sellega, öeldes oma "jah" sõna inglise keeles, sest ta läks samal põhjusel mis Jamie inglise keelt õppima.

Harry, Karen ja Mia[muuda | muuda lähteteksti]

Harry on disainiagentuuri majandusdirektor ja Mia on tema uus sekretär. Harry on abielus Kareniga, aga varsti hakkab Mia talle külge lööma. Harry kingib Miale kalli ehte, aga kui Karen ütleb, et ta teadis ehtest, tunnistab Hary, et ta on olnud rumal, vastab Karen, et ta teod on nende abielu pilganud.

David ja Natalie[muuda | muuda lähteteksti]

Kareni vend David on hiljuti valitud Briti peaminister, kes on vallaline ja lasteta. Natalie on tema nooremassistent tema ametlikus residentsis. Nende vahel hakkavad tunded tekkima, kui David satub peale USA presidendile, kui viimane parajasti Natalied seksuaalselt ahistab. Peale seda, ütleb David ühisel pressikonverentsil ajakirjanikele, et Suurbritannia hakkab vastu USA kiuslikule poliitikale. David arvab hiljem, et tema ja Natalie suhtest ei saa asja ja laseb Natalie teisele tööle üle viia. Jõuluõhtul, kui ta üksinda oma kabinetis istudes jõulukaarte läbi vaatab, leiab ta sealt Natalie jõulukaardi, milles tunnistab, et ta armastab Davidit. David otsustab Natalie üles otsida ja asub ükshaaval läbikäima kortereid tänaval, kus tema andmetel Natalie elab. Lõpuks jõuab ta Mia ukseni, kes ütleb, et Natalie on tema naaber. David kohtubki Nataliega, kes on koos oma perega minemas jõuluetendusele (kus esinevad ka Davidi nõod). David sõidutab nad oma auto ja saateautoks olnud politseiautoga sinna, aga David vaatab etendust koos Nataliega lava tagant, sest kardab, et ta tõmbaks tähelepanu endale. Nende suhe saab aga avalikuks, kui etenduse lõpus ning nende suudlemise ajal tõuseb eesriie ja publik neid näeb.

Daniel, Sam, Joanna, ja Carol[muuda | muuda lähteteksti]

Kareni vend Daniel, ning tema kasupoeg Sam leinavad Danieli naise ja Sami ema Joanna surma. Sam on armunud oma USAst pärit klassiõesse, kelle nimi on samuti Joanna. Koos Danieliga mõtlevad nad välja plaani, et Sam peab õppima trumme mängima, et ta saaks olla Joanna saatebändis etendusel (samal kus on Kareni ning Harry lapsed). Peale etendust tunneb Sam, et plaan kukkus läbi, aga Daniel veenab poissi jooksma Joanna juurde, et näidata, kuidas ta tunneb sest muidu kahetseb Sam seda terve elu. Sam jookseb läbi turvaväravate ja jõuab Joannani, joostes samal ajal ära lennujaama turvateenistuse eest. Joanna suudleb teda põsele ja Sam eskorditakse tagasi ootava Danieli juurde. Sam kohtab samal ajal, kui turvateenistus Sami taga ajab, Caroliga, kes on Sami ühe klassikaaslase ema.

Sarah, Karl, and Michael[muuda | muuda lähteteksti]

Sarah külastab Julieti ja Peteri pulma, istudes oma sõbra Jaime kõrval. Ta töötab Harry firmas ja on aastaid armunud olnud firma disanidirektorisse Karli. Ühel õhtul on nad koos Sarahi juures, aga viimane läheb pidevate telefonikõnede pärast vaatama oma venda Michaeli, kes on ravil psühhiaatriahaiglas. See lõpetab edukalt Karli ja Sarahi suhte. Jõululaupäeval külastab Sarah taas oma venda ja seob talle salli ümber kaela, mille peale Michael embab teda.

Colin, Tony ja Ameerika tüdrukud[muuda | muuda lähteteksti]

Colin on poissmees, kes on edutult üritanud välja kutsuda mitmeid Briti naisi, sealhulgas Miat ja Nancyt, kes oli Julieti ja Peteri pulmas toitlustaja. Peale järjekordset ebaõnnestumist, teatab ta oma sõbrale Tonyle, et ta läheb USAsse, et sealt armastus leida, sest on veendunud, et tema Briti taust aitab teda selles. Colin lendab Wisconsinisse ja kohtab seal kolme kena neiut, kes armuvad temasse ta Briti aksendi pärast ja kutsuvad ta enda juurde ööbima, kus nendega liitub neiude toakaaslane Harriet.

John ja Judy[muuda | muuda lähteteksti]

John ja Judy on professionaalsed kehadublandid, kes palgatakse seksistseenide filmimiseks filmi jaoks, mille produtsendi assistent on Tony. John ja Judy ajavad stseenide ajal juttu ja kuigi nad ei tunne stseenide ajal ebamugavust, on mõlemad filmiväliselt väga häbelikud. Väga ettevaatlikult suhte poole liikudes külastavad nad jõuluetendust (millega on seotud David ja Natalie, Harry ja Kareni lapsed ning Daniel ja Sam)

Rufus[muuda | muuda lähteteksti]

Rufus on juveelipoe müüja, kelle põhjalik pakkimine põhjustab äärepealt selle, et Harry jääb Miale kingi ostmisega vahele. Peale selle on just tema see, kes juhib lennuvälja personali tähelepanu kõrvale, et Sam saaks Joanna juurde joosta. Rufus pidi algselt olema jõuluingel, aga lõplikust stsenaariumist see siiski eemaldati.

Epiloog[muuda | muuda lähteteksti]

Epiloog on üks kuu hiljem ja inimeste suhted on edasi arenenud. Billy teatab oma mänedžerile, et tema laul on taganud Billy eduka comebacki. Juliet, Peter ja Mark saabuvad koos lennujaama, et võtta vastu Jaime ja tema kihlatu Aurélia. Harry, Karen ja nende lapsed saabuvad lennujaama Harryt vastu võtma, aga Kareni reaktsioonist on näha, et tema ja Harry üritavad endiselt oma suhet lappida. Sam tervitab Joannat, kes on koos oma emaga USAst naasnud ja Carol on Danieli uus kallim. Abielus John ja Judy suunduvad mesinädalatele, põrgates kokku Tonyga, kes ootab oma sõpra Colinit, kes naaseb Harrieti ja ta õe Carlaga, kes tervitab Tonyt suudluse ja embamisega. Natalie võtab lennujaamas meedia juuresolekul vastu visiidilt naasva Davidi, mis näitab, et nende suhe on avalikkusele teada ja need stseenid sulanduvad tegelike lennujaama saabumisstseenidega kokku, ning moodustavad südame.

Osatäitjad[muuda | muuda lähteteksti]