Politseiauto

Allikas: Vikipeedia
Briti politseiauto Vauxhall Insignia
Politseiauto Helsingis
Politseiauto Tallinnas

Politseiauto on peamine sõiduk, mida politseiametnikud kasutavad teenistusülesannete täitmisel: patrullimisel, väljakutsetele sõitmisel jne.

Tavaliselt kasutatakse politseiautosid selleks, et politseinikud jõuaksid kiiresti sündmuspaika, et transportida kahtlusaluseid või patrullida piirkonnas, olles seega nähtavad ja hoides ära kuritegusid. Mõned politseiautod on kohandatud tööks teatud kohtades (nt tiheda liiklusega teed) või teatud toiminguteks (nt politseikoerte või pommirühma transportimiseks).

Esimene politseiauto ehitati 1899. aastal. See oli elektri jõul sõitev vanker, mis liikus USA Ohio osariigis Akroni tänavatel. Esimene politseivankri juht oli Akroni politseiametnik Louis Mueller seenior. Politseivankri kiirus võis ulatuda kuni 26 km/h ja sellega sai sõita kuni 48 km, enne kui selle aku vajas laadimist.[1] Selle ehitas linna mehaanikainsener Frank Loomis. 2400 dollarit maksev sõiduk oli varustatud elektritulede, gongide ja kanderaamiga. Auto esimene ülesanne oli peale korjata purjus mees Main and Exchange'i ristmikult.[2]

Politseiautosid kutsutakse ka patrullautodena, jälitusautodena jne.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Akron & Summit County History:Police akronhistory.org
  2. "The Police Wagon", Akron Beacon Journal, 1999-06-20