Amarula

Allikas: Vikipeedia
Amarula Cream

Amarula Cream on Lõuna-Aafrikas valmistatud naturaalne kooreliköör, mille tähtsaim tooraine on maruula-elevandiõunapuu vili maruula.

Selle tootja on Lõuna-Aafrika Vabariigi firma Distell Ltd. ning Amarula Cream'ist on saanud Baileys Irish Cream järel maailmas teine kõige populaarsem kooreliköör. Suurimat edu on saavutatud Aafrika ida- ja läänerannikul ning Brasiilias.[1]

Maitseomadustelt on Amarula täidlane, puuviljane ning ühteaegu pehme. Amarula Cream sobib tarvitamiseks puhtalt, jääga ja erinevates kokteilides (kohvi, kakaoga, vaniljejäätisega) ning toidu valmistamiseks.

Tootmisprotsess[muuda | muuda lähteteksti]

Peale viljade korjamist ja sorteerimist valmistatakse pressitud viljaliha ja mahla segu, mis transporditakse 8°C temperatuuri hoides Stellenboschis asuvatesse destilleerimiskeldritesse. Fermentatsiooniprotsess leiab aset 18–20 °C juures, kui looduslik suhkur moodustab pärmi lisamisel 7 päeva jooksul madala alkoholisisaldusega maruulaveini. Seejärel destilleeritakse vein esmalt kolonnmeetodit kasutades seejärel pot-still meetodit kasutades marula puuviljale iseloomulikult magus-hapukaks ning puuviljaseks piirituseks. Seejärel hoitakse piiritust kaks aastat tammevaatides ning alles pärast seda segatakse marula piirituslikööriks, lisades värske koore ning villides Amarula Creami pudelisse.

Koorelikööri Amarula Cream alkoholisisaldus on 17%. Amarula koostisosad on värske koor, maruulad, piim ja soja.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Gugulakhe Masango: "Amarula gunning for top spot" fin24.com, 5. aprill 2007

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]