Amarula

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Amarula Cream on Lõuna-Aafrikas valmistatud naturaalne kooreliköör, mille tähtsaim tooraine on maruula-elevandiõunapuu vili maruula.

Selle tootja on Lõuna-Aafrika Vabariigi firma Distell Ltd. ning Amarula Creamist on saanud Baileys Irish Creami järel maailmas populaarsuselt teine kooreliköör. Suurimat edu on saavutatud Aafrika ida- ja läänerannikul ning Brasiilias.[1]

Maitseomadustelt on Amarula täidlane, puuviljane ning ühteaegu pehme. Amarula Cream sobib tarvitamiseks puhtalt, jääga ja erinevates kokteilides (kohvi, kakaoga, vaniljejäätisega) ning toidu valmistamiseks.

Tootmisprotsess[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast viljade korjamist ja sorteerimist valmistatakse pressitud viljaliha ja mahla segu, mis transporditakse 8 °C temperatuuri hoides Stellenboschis asuvatesse destilleerimiskeldritesse. Fermentatsiooniprotsess leiab aset 18–20 °C juures, kui looduslik suhkur moodustab pärmi lisamisel 7 päeva jooksul väikese alkoholisisaldusega maruulaveini. Seejärel destilleeritakse vein esmalt kolonnmeetodit kasutades, seejärel pot-still-meetodit kasutades marula puuviljale iseloomulikult magus-hapukaks ning puuviljamaitseliseks piirituseks. Seejärel hoitakse piiritust kaks aastat tammevaatides ning alles pärast seda segatakse maruula piirituslikööriks, lisades värske koore, ning villitakse Amarula Creami pudelisse.

Koorelikööri Amarula Cream alkoholisisaldus on 17%. Amarula koostisosad on värske koor, maruulad, piim ja soja.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Gugulakhe Masango: "Amarula gunning for top spot" fin24.com, 5. aprill 2007

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]