Alo Ritsing

Allikas: Vikipeedia

Alo Ritsing (sündinud 4. novembril 1936) on eesti koorijuht ja helilooja.

Alo Ritsing üldlaulupeol, 2009
Alo Ritsing üldlaulupeol, 2009

Alo Ritsing omandas muusikahariduse Tartu Muusikakoolis ja Tallinna Konservatooriumis kaugõppe üliõpilasena professor Gustav Ernesaksa kooridirigeerimise klassis. Muusikat tegema publiku ette jõudis Alo aga üsna varakult – algkoolist, kust valiti viisipidajaid poisse lavastuse “Carmen” poistekoori. Pärast keskkooli lõpetamist 1955. aastal, Tartu Ülikoolis bibliograafiat õppides, laulis Ritsing Tartu Akadeemilises Meeskooris (TAM) ja sealtpeale võiski märgata tema järjest süvenevat huvi koorilaulu ja dirigeerimise vastu.

Tartu Akadeemilise Meeskoori dirigendina alustas Alo Ritsing isa kõrval tööd 1963. aastal. Aastast 1974 (pärast isa loobumist) sai Alo Ritsingust Tartu Akadeemilise Meeskoori peadirigent.

Praeguseks on temast kujunenud Eesti üks produktiivsemaid eri kooriliikide laulude autoreid. Aktiivse osalejana professionaalsetes muusikaorganisatsioonides on prof. A. Ritsing kolleegide seas tunnustatud kõrgetasemelise koorijuhina, selle värskendajana ja filigraanse töötlejana. Ta on olnud külalisdirigendiks nii Eestis kui ka välismaal.

Praegu on Alo Ritsing TAM-i, meeskoori Forestalia ja EMLS Tartu Meeskoori peadirigent.

Ta on Richard Ritsingu poeg.

2004 pälvis Ritsing Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali preemia meestelaulu arendamise eest Tartus ja mujal Lõuna-Eestis. Preemia suurus oli 40 000 krooni. Rahvakultuuri sihtkapital autasustas sel aastal 13 isikut, kellest Ritsing, Mai Sarnet ja Ants Soots pälvisid kõige suurema summa.[1]

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Kes? Mis? Kus?" 2006, lk 369

Välislink[muuda | muuda lähteteksti]