Allen Iverson

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Iverson, jaanuar 2007

Allen Iverson (sündinud 7. juunil 1975 Hamptonis Virginias) on Ameerika Ühendriikide korvpallur.

Esimesel aastal keskkoolis oli Allen Iverson osariigi parim tagamängija. Ülikooli läks Iverson Georgetowni. Sealt valiti ta 1996. aastal drafti esimese valikuna Sixersisse. Iverson, kes on vaid 183 cm pikk, hakkas kohe NBA-s oma head korvpallioskust näitama. Nimelt viskas The Answer, nagu teda kutsutakse, siis kohe mängus keskmiselt 23,5 silma ja andis 7,5 resultatiivset söötu. Edasi läks kõik tõusvas joones.

Hooajal 2001–2002 oli Iverson põhihooaja parim skooritegija, visates keskmiselt 31,4 punkti mängust. Samal ajal jagas keskmiselt 5,5 head söötu ja krabas ka 4,5 lauapalli. Peale punktide viskamise, lauapallide hankimise ja heade söötude jagamise oskab Allen Iverson hästi ka palle vahelt lõigata. Seda näitab kasvõi see, et ta oli 2002–2003 hooajal keskmiselt ligi kolme sööduga kohtumise pealt, liiga parim. Punkte viskas ta samal ajal nagu ikka ligi 30 mängu kohta ja andis ka 5,5 söötu. Iverson nimetati hooajal 2000–2001 kõige väärtuslikumaks mängijaks ehk MVP'ks ja ta sai koos Sixersiga finaali, kuid sealt tuli valus kaotus Kobelt ja LA Lakersilt. Samuti nimetati ta sama hooaja All-Star mängu MVP'ks. Oma esimesel hooajal NBA-s võitis Allen Iverson parima uustulnuka tiitli ning sai esimeseks korvpalluriks, kes on üldse Sixersile kunagi mõne NBA auhinna võitnud. Ta viskas kohe oma esimeses NBA kohtumises 30 punkti. Praegu on Iverson üks parimaid, kui mitte parim tagamängija NBA-s ja terves maailmas. Ta on oma võistkonnale väga tähtis ja kasulik mängumees. 2008. aastal liitus Allen Iverson Detroit Pistoniga, kus ta mängis koos Rasheed Wallace'iga. Umbes 2009 algul liitus Iverson Memphis Grizzliesiga, mängis seal paar kuud, kuid läks ta tagasi Sixersisse, kus ta mängis oma viimase NBA hooaja. 2010-2011 mängis Iverson Türgis ja nüüdseks on ta vaba agent.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Tal on kaks õde. Allen Iverson elas vaesuses ning pidi pahatihti kodus leppima elektri ja vee puudumisega, kuna tema vanemad ei jõudnud nende arveid tasuda. Iversoni lapsepõlv oli raske ka seepärast, et tema parim sõber tapeti.