Aleksander Podrätšik

Allikas: Vikipeedia

Aleksander Podrätšik (3. veebruar 1888 Konguta vald Tartu kreis Liivimaa kubermang8. veebruar 1921 Pärnu), ka Aleksander Podrätshik, oli eesti õpetaja, ajaloolane ja poliitik.

Aleksander Podrätšik omandas keskhariduse Riia vaimulikus seminaris, mille lõpetas 1910. aastal preestri kandidaadina. Samal aastal astus Varssavi ülikooli, kuid heideti peatselt sealt välja poliitiliste vaadete tõttu. Oli seejärel lühikest aega ametis Riias Peeter-Pauli kiriku köstrina ning koduõpetajana Venemaal. Romanovite amnestia järel astus uuesti Varssavi ülikooli, Esimese maailmasõja ajal õppis Tartu Ülikoolis, mille 1918. aastal lõpetas ajaloolasena.

Enne esimest maailmasõda oli lühemat aega Pärnus Jochmanni algkoolis õpetajaks ja Pärnu Eesti Kooliseltsi ühisreaalgümnaasiumi ajalooõpetaja.

Aleksander Podrätšik oli Pärnu linnavolinik ja aastatel 1917–1919 Eestimaa autonoomset kubermangu juhtinud Eestimaa Kubermangu Ajutise Maanõukogu liikmeks maatameeste nimekirjast koos Rudolf Jaska, Hans Kruusi ja Hugo Reimaniga. Ta osales kogu assamblee tegevuses 14. juulist 1917 kuni 23. aprillini 1919.

Aleksander Podrätšik suri 8. veebruaril 1921 Pärnus[1] ning on maetud Pärnu Vanale (vene) kalmistule.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]